4
2

Skoky na trampolíně se na Letních olympijských hrách 2000 poprvé představily v olympijském programu. V hale Sydney Superdome.

Průběh soutěží

Už v kvalifikaci žen skončily naděje české reprezentantky Petry Vachníkové, která obsadila celkové 11. místo. +more Kvalifikaci vyhrála Němka gruzínského původu Anna Dogonadzeová, ale finálovou sestavu přerušila hned po prvním skoku. První olympijskou vítězkou v tomto sportu v historii se tak stala s převahou Ruska Irina Karavajevová.

Její krajan Alexandr Moskalenko se vrátil ke skokům na trampolíně po tříleté pauze, když se dověděl, že trampolíny budou v olympijském programu. Zhubl 24 kilogramů a rok před hrami vyhrál počtvrté v životě (poprvé po pěti letech) mistrovství světa jednotlivců. +more Finále zvládl s neobvyklou suverenitou a získal zlato. 15 000 diváků ve vyprodaném Superdomu ale nadchl překvapivě druhý Australan Ji Wallace.

Zvláštností olympijského programu v Sydney byla společná exhibice olympijských vítězů ve sportovní gymnastice a skocích na trampolíně a zástupců některých neolympijských gymnastických disciplín, která proběhla 26. září.