Slovenská liga

8
4
2

Slovenská liga byla pravidelná soutěž v ledním hokeji hraná na Slovensku v letech 1938-1944.

Sezóna 1938/39

Mistrovství Slovenska bylo sehráno v Banské Bystrici za účasti 8 mužstev. Mistrem se stalo mužstvo VŠ Bratislava. +more Finálový zápas: VŠ Bratislava - ŠK Banská Bystrica 1:0.

Sezóna 1939/40

Vítězové čtyř župních skupin postoupili do finálového turnaje, který se hrál v Prešově. Místo vítěze župy ŠK Žilina se mistrovství zúčastnil Dolnokubínský ŠK, dalšími účastníky byli VŠ Bratislava, Slávia Prešov a ŠK Banská Bystrica. +more Zvítězilo mužstvo VŠ Bratislava. Sestava mistra: Dibarbora - Seneš, Osvaldík, Chmel, Štolc, Javúrek, Suchý, Brežný, Dohányi.

Sezóna 1940/41

Vítězové čtyř župních skupin postoupili do finálového turnaje, který se hrál v Bratislavě. Mistrovství Slovenska se zúčastnila mužstva ŠK Bratislava, ŠK Žilina, ŠK Banská Bystrica a Slávia Prešov. +more Zvítězilo mužstvo ŠK Bratislava.

Sezóna 1941/42

Hráno poprvé jako Slovenská liga. 10 účastníků spolu hrálo dvoukolově každý s každým, účastníci na prvním a druhém místě ve skupinách postoupili do finále, které se hrálo jednokolově každý s každým. +more Zvítězilo mužstvo ŠK Bratislava.

Sezóna 1942/43

10 účastníků spolu hrálo dvoukolově každý s každým, účastníci na prvním a druhém místě ve skupinách postoupili do finále, které se hrálo jednokolově každý s každým. Zvítězilo mužstvo OAP Bratislava (armádní klub). +more

1. OAP Bratislava330015:66
2. ŠK Bratislava320111:44
3. HC Tatry310212:102
4. ŠK Banská Bystrica30036:240
.

Sezóna 1943/44

10 účastníků spolu hrálo dvoukolově každý s každým, účastníci na prvním a druhém místě ve skupinách postoupili do finále, které se hrálo jednokolově každý s každým. Zvítězilo mužstvo OAP Bratislava, přestože prohrálo s HC Tatry 1:3. +more