Spenglerův pohár 1998

8
4
2

Spenglerův pohár 1998 byl 72. ročníkem hokejového turnaje Spenglerův pohár, který se konal ve švýcarském Davosu. Turnaje se zúčastnilo celkem šest týmů - davoský HC Davos, týmy HC Lugano a SC Bern ze Švýcarska, ruský klub CSKA Moskva, slovenský HC Tatra Smržice a němečtí Adler Mannheim. Ve skupinové fázi se kluby utkaly systémem každý s každým. První dvě místa ve skupině postoupila do finálové skupiny, kde se rozhodlo o pořadí na stupních vítězů. Další dva týmy se utkaly o páté místo. Vítězem turnaje se stala CSKA Moskva, která ve finále porazila HC Davos v poměru 6:3. Skvělý výkon na turnaji předvedl ruský útočník Alexej Koledov, který se stal nejlepším střelcem turnaje s deseti góly. Spenglerův pohár 1998 byl vyvrcholením hokejové sezóny a přinesl divákům mnoho vzrušujících zápasů a skvělých individuálních výkonů.

72. ročník Spenglerova poháru se uskutečnil od 26. do 31. prosince 1998. Všechny zápasy se hrály v hale Vailant Areně v Davosu. Vítězem se stal tým Kanada.