Spenglerův pohár 2014

8
4
2

Spenglerův pohár 2014 byl 88. ročníkem mezinárodního hokejového turnaje Spenglerův pohár, který se konal od 26. do 31. prosince 2014 v Davosu ve Švýcarsku. Turnaj se účastnilo šest týmů – domácí HC Davos, týmy z KHL Dinamo Riga a Dinamo Minsk, tým AHL Rochester Americans, finský tým Jokerit Helsinki a kanadský tým Team Canada. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, ve kterých se utkaly každý s každým. Ve skupině A se nejlépe dařilo týmu HC Davos, který vyhrál všechny tři zápasy a postoupil přímo do finále. Ve skupině B se nejlépe dařilo týmu Jokerit Helsinki, který zvítězil ve všech zápasech a také si zajistil postup do finále. Ve finále se tak utkaly týmy HC Davos a Jokerit Helsinki. Zápas byl vyrovnaný, ale lepšího výsledku dosáhl tým Jokerit Helsinki, který zvítězil 2:1 a po 15 letech se opět stal vítězem Spenglerova poháru. Nejlepším střelcem turnaje se stal Tony Martensson z týmu HC Davos, který vstřelil 4 góly. Nejlepším obráncem byl vyhlášen Fredrik Svensson, také hráč HC Davos. Nejlepším brankářem byl zvolen Ville Kolppanen z týmu Jokerit Helsinki. Turnaj byl zároveň příležitostí pro mnoho mladých hráčů, kteří se zde mohli ukázat před očima různých trenérů a skautů.

Spenglerův pohár 2014 byl 88. ročníkem turnaje hokejových klubů, který probíhal od 26. do 31. prosince 2014 ve švýcarském Davosu. Účastnilo se ho šest celků (pět evropských klubů a výběr Kanady složený z hokejistů hrajících v evropských ligách), které byly rozděleny do dvou skupin po třech. Jedna byla pojmenovaná po Richardu Torrianim, druhá po Hansi Cattinim. Ve skupinách se celky utkaly systémem každý s každým. Druhý z první skupiny se následně utkal ve čtvrtfinále se třetím ze druhé skupiny a naopak. Vítězové těchto dvou soubojů postoupili do semifinále, v němž narazili na vítěze základních skupin. Vítězové semifinále se utkaly ve finále.