St. Petersburg Ladies Trophy 2016

8
4
2

St. Petersburg Ladies Trophy 2016 byl tenisový turnaj hraný na dvorcích s tvrdým povrchem. Konal se na krytých dvorcích s tvrdým povrchem v okruhu Petrohradu, Rusko. Turnaj patřil do kategorie WTA Premier a byl součástí profesionálního okruhu žen WTA Tour. Odehrával se od 8. do 14. února 2016. Celkový rozpočet činil 753 000 dolarů a patřil do kategorie Premier Tournaments. Ve dvouhře soutěže zvítězila druhá nasazená Běloruska Viktoria Azarenková, která ve finále porazila ruskou turnajovou jedničku Robertu Vinciovou po dvousetovém průběhu 6–2 a 6–1. V probíhající sezóně si připsala premiérové turnajové vítězství, které představovalo dvacátý singlový titul na okruhu WTA Tour. Italka přitom utrpěla třetí prohru ve Wimbledonu 7-6 6-3 ve čtvrtém kole. Od ledna az třetího Andree Vancové to bylo druhé finále v roce 2016. Dvojnásobnou šampionkou se v deblové soutěži stala bělorusko-německá dvojice Aljaksandra Sasnovičová a Mona Barthelová, která ve finále zdolala ruský pár Darija Kasatkinová a Jelena Vesninová výsledkem 6–7^(1–7), 6–4 a [10–7]. Třetí společný titul tak získaly. Turnaj se konal v roce 2016, čtvrtým ročníkem. Stal se součástí WTA Tour, ale nesoutěžil o TC Turnaj mistrů.

St. Petersburg Ladies Trophy 2016 byl tenisový turnaj ženského profesionálního okruhu WTA Tour, hraný v aréně Sibur na dvorcích s tvrdým povrchem Rebound Ace. Konal se mezi 8. až 14. únorem 2016 v ruském Petrohradu jako sedmý ročník turnaje.

Rozpočet činil 753 000 dolarů. V rámci WTA Tour se řadil do kategorie WTA Premier Tournaments, do níž byla událost v roce 2016 přesunuta z nižšího okruhu ITF. +more Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře se stala světová jedenáctka a švýcarská teenagerka Belinda Bencicová. Jako poslední přímá účastnice do dvouhry nastoupila 87. ruská hráčka žebříčku Jevgenija Rodinová. Singlovou soutěž vyhrála Italka Roberta Vinciová. Vítězem čtyřhry se stal nejlepší světový švýcarsko-indický pár Martina Hingisová a Sania Mirzaová, který triumfoval na devátém turnaji v řadě, což představovalo 40zápasovou neporazitelnost.

Jiné formy účasti

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Jelena Vesninová * Natalia Vichljancevová * Caroline Wozniacká

Následující hráčky postoupily z kvalifikace: * Klára Koukalová * Kateryna Kozlovová * Tamira Paszeková * Kateřina Siniaková

Následující hráčky postoupily jako tzv. šťastné poražené: * Laura Siegemundová * Patricia Maria Țigová

Odhlášení

;před zahájením turnaje * Mona Barthelová → nahradila ji Tímea Babosová * Irina-Camelia Beguová → nahradila ji Jeļena Ostapenková * Petra Cetkovská → nahradila ji Darja Kasatkinová * Alizé Cornetová (poranění zad) → nahradila ji Patricia Maria Țigová * Alexandra Dulgheruová → nahradila ji Kirsten Flipkensová * Karin Knappová → nahradila ji Bojana Jovanovská * Anna Karolína Schmiedlová (výron hlezna) → nahradila ji Laura Siegemundová

Ženská čtyřhra

Nasazení

StátHráčkaStátHráčkaWTANasazení
Martina HingisováSania Mirzaová2. 1. +more
Andrea HlaváčkováLucie Hradecká22. 2.
Anabel Medina GarriguesováArantxa Parra Santonjaová59. 3.
Monica NiculescuováLaura Siegemundová73. 4.
.

Následující pár obdržel divokou kartu do hlavní soutěže: * Anastasija Buchanková / Dominika Cibulková

Přehled finále

Roberta Vinciová vs. Belinda Bencicová, 6-4, 6-3

Martina Hingisová / Sania Mirzaová vs. Věra Duševinová / Barbora Krejčíková, 6-3, 6-1