St. Petersburg Ladies Trophy 2017

8
4
2

St. Petersburg Ladies Trophy 2017 byl tenisový turnaj ženského profesionálního okruhu WTA Tour, hraný v aréně Sibur na dvorcích s tvrdým povrchem Rebound Ace. Konal se mezi 30. lednem až 5. únorem 2017 v ruském Petrohradu jako osmý ročník turnaje.

Rozpočet činil 776 000 dolarů. V rámci WTA Tour se řadil do kategorie WTA Premier Tournaments, do níž byla událost v roce 2016 přesunuta z nižšího okruhu ITF. +more Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře se stala světová čtyřka Simona Halepová z Rumunska. Jako poslední přímá účastnice do dvouhry nastoupila 51. německá hráčka žebříčku Annika Becková.

Premiérový singlový titul na okruhu WTA Tour vybojovala 23letá Francouzka Kristina Mladenovicová. Vítězem čtyřhry se stal pár složený z Lotyšky Jeļeny Ostapenkové a Polky Alicje Rosolské, jehož členky získaly první společnou trofej.

.

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Anna Kalinská * Natalija Vichljancevová

Následující hráčky postoupily z kvalifikace: * Kirsten Flipkensová * Elise Mertensová * Andrea Petkovicová * Stefanie Vögeleová

Následující hráčka postoupila jako tzv. šťastná poražená: * Donna Vekićová

;před zahájením turnaje * Barbora Strýcová → nahradila ji Ana Konjuhová * Stefanie Vögeleová (poranění pravého zápěstí) → nahradila ji Donna Vekićová

Skrečování

Johanna Larssonová (poranění levé kyčle)

Ženská čtyřhra

StátHráčkaStátHráčkaWTANasazení
Kiki BertensováJohanna Larssonová53. 1. +more
Darija JurakováXenia Knollová88. 2.
Darja GavrilovováKristina Mladenovicová89. 3.
Ioana Raluca OlaruováOlga Savčuková112. 4.
.

Následující pár obdržel divokou kartu do hlavní soutěže: * Anastasija Buchanková / Ana Konjuhová

Následující pár nastoupil z pozice náhradníka: * Isabella Šinikovová / Valerija Strachovová

;před zahájením turnaje * Johanna Larssonová (poranění levé kyčle)

Kristina Mladenovicová vs. Julia Putincevová, 6-2, 6-7(3-7), 6-4

Jeļena Ostapenková / Alicja Rosolská vs. Darija Juraková / Xenia Knollová, 3-6, 6-2, [10-5]