St. Petersburg Ladies Trophy 2018

8
4
2

St. Petersburg Ladies Trophy 2018 byl tenisový turnaj ženského profesionálního okruhu WTA Tour, hraný v aréně Sibur na dvorcích s tvrdým povrchem Rebound Ace. Konal se mezi 29. lednem až 4. únorem 2018 v ruském Petrohradu jako devátý ročník turnaje.

Rozpočet činil 799 000 dolarů. V rámci WTA Tour se řadil do kategorie WTA Premier Tournaments, do níž byla událost v roce 2016 přesunuta z nižšího okruhu ITF. +more Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře se stala staronová světová jednička a úřadující vítězka Australian Open Caroline Wozniacká z Dánska, kterou ve čtvrtfinále vyřadila Ruska Darja Kasatkinová. Jako poslední přímá účastnice do dvouhry nastoupila chorvatská 54. hráčka žebříčku Donna Vekićová.

V osmé sezóně za sebou získala Češka Petra Kvitová singlový titul na okruhu WTA Tour, když jako první levoruká hráčka v historii vyhrála turnaj WTA Tour na ruském území. Premiérovou společnou trofej ze čtyřhry si odvezl švýcarsko-ruský pár Timea Bacsinszká a Věra Zvonarevová.

.

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Petra Kvitová * Anastasia Potapovová * Jelena Vesninová * Věra Zvonarevová

Následující hráčky postoupily z kvalifikace: * Viktória Kužmová * Tereza Martincová * Jelena Rybakinová * Roberta Vinciová

Následující hráčka postoupila jako tzv. šťastná poražená: * Andrea Petkovicová

;před zahájením turnaje * Simona Halepová → nahradila ji Andrea Petkovicová * Ana Konjuhová → nahradila ji Tatjana Mariová * Elise Mertensová → nahradila ji Donna Vekićová * Anastasija Sevastovová → nahradila ji Kateřina Siniaková * Barbora Strýcová → nahradila ji Maria Sakkariová * Carla Suárezová Navarrová → nahradila ji Mona Barthelová

Skrečování

Kiki Bertensová

Ženská čtyřhra

StátHráčkaStátHráčkaWTANasazení
Gabriela DabrowskáSü I-fan29. 1. +more
Raquel AtawováAnna-Lena Grönefeldová55. 2.
Nicole MelicharováKvěta Peschkeová57. 3.
Darija JurakováRenata Voráčová86. 4.
.

Následující pár obdržel divokou kartu do hlavní soutěže: * Valerija Pogrebňaková / Jelena Rybakinová

Petra Kvitová vs. Kristina Mladenovicová, 6-1, 6-2

Timea Bacsinszká / Věra Zvonarevová vs. Alla Kudrjavcevová / Katarina Srebotniková, 2-6, 6-1, [10-3]