St. Petersburg Open 2018

8
4
2

St. Petersburg Open 2018 je profesionální tenisový turnaj mužů, který se konal ve dnech 17. až 23. září 2018 v Petrohradu na tvrdém povrchu. Byl součástí kategorie ATP World Tour 250. Celková dotace turnaje činila 324 740 dolarů. Hlavním favoritem a obhájcem titulu byl ruský tenista Damir Džumhur, který však ve čtvrtfinále nestačil na italského hráče Marca Cecchinata a byl vyřazen. Celkovým vítězem se stal osmý nasazený francouzský hráč Adrian Mannarino, který ve finále porazil dalšího Francouze Jérémyho Chardyho po dvousetovém průběhu 6–3 a 7–5. Pro Mannarina to byl třetí titul na okruhu ATP a první turnajová výhra od ročníku Swiss Open Gstaad 2018.

St. Petersburg Open 2018 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se hrál v aréně Sibur na dvorcích s tvrdým povrchem Portable Rebound Ace. Probíhal mezi 17. až 23. zářím 2018 v severoruském Petrohradu jako dvacátý třetí ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 1 241 850 dolarů patřil do kategorie ATP World Tour 250. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal osmý tenista světa Dominic Thiem. +more Jako poslední přímý účastník do hlavní singlové soutěže nastoupil kyperský 93. hráč žebříčku Marcos Baghdatis.

Jedenáctý singlový titul na okruhu ATP Tour a vůbec první z haly vybojoval Rakušan Dominic Thiem. Poražený finalista Martin Kližan vůbec poprvé podlehl ve finále turnaje ATP po deseti předchozích vítězstvích ve dvouhře a čtyřhře. +more Premiérovou společnou trofej ze čtyřheř ATP si odvezl italský pár Matteo Berrettini a Fabio Fognini.

Jiné formy účasti na turnaji

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Roberto Bautista Agut * Stan Wawrinka * Michail Južnyj

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Ilja Ivaška * Adrián Menéndez Maceiras * Lucas Miedler * Luca Vanni

Následující hráč postoupil z kvalifikace jako tzv. šťastný poražený: * Ruben Bemelmans

Odhlášení

;Před začátkem turnaje * Marcos Baghdatis → nahradil jej Ruben Bemelmans * Jozef Kovalík → nahradil jej Marcos Baghdatis * Leonardo Mayer → nahradil jej Jevgenij Donskoj