Super six 2006

8
4
2

Super six 2006 byl druhý ročník poháru vítězů nejlepších šesti evropských hokejových lig - Super six. Turnaj se konal v Petrohradě od 5. ledna do 8. ledna.

Účastníci

Divize Alexandra Ragulina

HC Dynamo Moskva * HC Slovan Bratislava * HC Moeller Pardubice

Divize Ivana Hlinky

Kärpät Oulu * HC Davos * Frölunda HC

Formát turnaje

Mistři šesti nejlepších hokejových lig v Evropě byli rozlosováni do dvou skupin po třech mužstvech, která se utkala ve skupině každý s každým. Skupiny byly pojmenovány po legendárních hokejistech Ivanu Hlinkovi a Alexandru Ragulinovi. +more Vítězové obou skupin se následně utkali o celkové prvenství ve finále.

Základní skupina A (skupina Alexandra Ragulina)

Tabulka

2. HC Moeller Pardubice2100135-
3. +moreHC Slovan Bratislava2000215
.

Zápasy

Základní skupina B (skupina Ivana Hlinky)

Tabulka

3.Frölunda HC2000229

Zápasy

Výsledek finále

Nejlepší hráči turnaje

Nejlepší hráč turnaje: Maxim Sušinskij (HC Dynamo Moskva)

*Nejlepší brankář: Niklas Bäckström (Kärpät Oulu)

*Nejlepší obránce: Brett Hauer (HC Davos)

*Nejlepší útočník: Michail Grabovskij (HC Dynamo Moskva)

*All Stars team novinářů: Niklas Bäckström (Kärpät Oulu), Mikko Lehtonen (Kärpät Oulu) - Brett Hauer (HC Davos), Jari Viuhkola (Kärpät Oulu) - Michail Grabovskij (HC Dynamo Moskvaa) - Maxim Sušinskij (HC Dynamo Moskva)

[url=http://www. iihf. +morecom/channels-club-events/iihf-club-ecc/home. html]Oficiální stránka[/url] * [url=http://www. iihf. com/Hydra/Tournaments_06/output/ecc/hydra. iihf. com/IIHF_Core/jsp/content/web_output/index. jsp@compId=71]Výsledky a statistiky turnaje[/url].

Kategorie:Super six Kategorie:Turnaje v ledním hokeji v Petrohradu Kategorie:Lední hokej v roce 2006