Superpohár UEFA 2008

8
4
2

Superpohár UEFA 2008 byl 33. ročník jednozápasové soutěže zvané Superpohár UEFA, pořádané Evropskou fotbalovou asociací UEFA. Zápas se odehrál 29. srpna 2008 na stadionu Stade Louis II. v knížectví Monako. V zápase se každoročně utkává vítěz Ligy mistrů s vítězem Evropské ligy. Účastníky byli vítěz Ligy mistrů UEFA 2007/08 - anglický Manchester United FC a vítěz tehdejšího Poháru UEFA 2007/08 - ruský FK Zenit Petrohrad. V celku ruského celku nastoupil i český obránce Radek Šírl, který se tak stal historicky druhým Čechem, který Superpohár UEFA dokázal vyhrát.

Samotný zápas vyhrál držitel titulu z Poháru UEFA - FK Zenit Petrohrad, který zvítězil 1-2. O vítězství svými góly rozhodli Pavel Pogrebňak a Danny. +more Zenit Petrohrad získal svůj první titul v této soutěži.

Místo konání

Superpohár UEFA 2008 se hrál na stadionu Stade Louis II. +more v Monaku. Stadion má kapacitu 18 523 diváků a byl otevřen v roce 1939 aby v roce 1985 prošel rekonstrukcí. Superpohár se na tomto stadionu hrál nepřetržitě od roku 1998 a hrál se až do ročníku 2012.

Zajímavosti

Pokud by zápas skončil nerozhodným výsledkem v normální hrací době, následovalo by 30 minut prodloužení. Pokud by i poté nebylo rozhodnuto, následoval by penaltový rozstřel. +more * Zápas se odehrál při teplotě 25 °C a vlhkosti vzduchu 78%. * Superpohár pískala čtveřice rozhodčích z Dánska v čele s hlavním sudím, kterým byl Claus Bo Larsen.

Sir Alex FergusonSir Alex FergusonSir Alex FergusonSir Alex Ferguson
|valign="top"|+moresvg'>300px |valign="top" width="50%"| [wiki_table=40303911] |} [wiki_table=2f1e0f81].

Vítěz

205center %Superpohár UEFA 2008 (1. vítězství)

UEFA Super Cup Kategorie:Fotbal v Evropě v roce 2008 Kategorie:Zápasy Manchesteru United Kategorie:Zápasy Zenitu Petrohrad Kategorie:Sportovní události v Monaku