Sydney International 2018

8
4
2

Sydney International 2018 byl tenisový turnaj, který se konal mezi 7. a 13. lednem 2018 v Sydney Olympic Park Tennis Centre v Sydney v Austrálii. Jednalo se o 125. ročník Sydney International, který byl součástí kategorie ATP World Tour 250 series v mužské části a WTA Premier v ženské části. Turnaj se hrál na tvrdém povrchu a celkový rozpočet dosáhl částky 468 910 dolarů pro ženskou část a 528 910 dolarů pro mužskou část. Vítězem se v mužské dvouhře stal Rus Daniil Medveděv a v ženské dvouhře zvítězila ruská tenistka Angelique Kerberová. V ženské čtyřhře zvítězil pár Gabriela Dabrowski z Kanady a Sü I-Fei z Tchaj-wanu a v mužské čtyřhře se radovali Mexičan Santiago González a Chilean Julio Peralta.

Sydney International 2018 byl společný tenisový turnaj mužského okruhu ATP World Tour a ženského okruhu WTA Tour, hraný v areálu NSW Tennis Centre na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem Plexicushion. Probíhal jako 126. ročník turnaje ve druhém týdnu sezóny, mezi 7. až 13. lednem 2018 v jihoaustralském Sydney, metropoli Nového Jižního Walesu.

Mužská polovina se řadila do kategorie ATP World Tour 250 a její dotace činila 528 910 amerických dolarů. Ženská část s rozpočtem 799 000 dolarů patřila do kategorie WTA Premier Tournaments. +more Turnaj představoval událost Australian Open Series v týdnu před úvodním grandslamem roku, Australian Open.

Nejvýše nasazenými tenisty v singlových soutěžích se stali Španělé, dvacátý třetí hráč žebříčku Albert Ramos-Viñolas mezi muži a světová trojka Garbiñe Muguruzaová v ženské dvouhře. Jako poslední přímí účastníci do dvouher nastoupili srbský 55. +more tenista pořadí Viktor Troicki a 33. žena klasifikace Jekatěrina Makarovová z Ruska.

Druhá nasazená Američanka Venus Williamsová, kterou ve druhém kole vyřadila Angelique Kerberová, na sydneyském turnaji startovala poprvé po 17 letech a dvacet let od premiérové účasti.

Premiérový titul na okruhu ATP Tour získal 21letý ruský kvalifikant Daniil Medveděv. Jedenáctou kariérní trofej na okruhu WTA Tour vybojovala bývalá německá světová jednička Angelique Kerberová, která si na Sydney International podruhé zahrála finále. +more Devátý společný titul z mužského debla si připsala polsko-brazilská dvojice světových jedniček Łukasz Kubot a Marcelo Melo. Ženskou čtyřhru ovládl kanadsko-čínský pár Gabriela Dabrowská a Sü I-fan, jehož členky vyhrály třetí společnou trofej.

.

Následující hráčí obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Alex Bolt * John Millman * Jordan Thompson

Následující hráči obdrželi do hlavní soutěže zvláštní výjimku: * Alex De Minaur * Gilles Simon

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Jevgenij Donskoj * Daniil Medveděv * Alexei Popyrin * Aleksandar Vukic

Následující hráč postoupil z kvalifikace jako tzv. šťastný poražený: * Ričardas Berankis

;před zahájením turnaje * Filip Krajinović (poranění levé Achillovy šlachy) → nahradil jej Ričardas Berankis * Kei Nišikori → nahradil jej Viktor Troicki

StátHráčStátHráčWTANasazení
Łukasz KubotMarcelo Melo3. 1. +more
Jean-Julien RojerHoria Tecău15. 2.
Feliciano LópezMarc López44. 3.
Rohan BopannaÉdouard Roger-Vasselin44. 4.
.

Následující pár obdržel divokou kartu do hlavní soutěže: * Alex Bolt / Jordan Thompson * Christopher O'Connell / Matt Reid