Taiwan Open 2016

8
4
2

Taiwan Open 2016 byl tenisový turnaj, který se konal mezi 8. a 14. únorem 2016 v tchajwanském hlavním městě Tchaj-pej. Byl součástí mužského a ženského okruhu ATP Tour 2016 a WTA Tour 2016. Jednalo se o první ročník turnaje. Mužská soutěž se hrála na tvrdém povrchu v hale s celkovým rozpočtem 500 000 dolarů. Vítězem se stal německý tenista Lu Yen-hsun, když ve finále zdolal Lučase Pouilleho ze Spojených států. Osmý nasazený Francouz získal na okruhu ATP Tour premiérový titul, když vstoupil do soutěže jako šestapadesátý hráč žebříčku. Ve ženské části startovala turnajová jednička Venus Williamsová, kterou vyřadila kazašská tenistka Jelena Rybakinová. O jižní korejskou hráčku Čang Kchaj-čenovou. ve finále Čangová odešla jako vítěz turnaje poté, co porazila ruskou kvalifikantku Anastasii Pavljučenkovovou.

Taiwan Open 2016 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se hrál na dvorcích s tvrdým povrchem DecoTurf v Tenisovém centru Jang-ming. Probíhal mezi 8. až 14. únorem 2016 v tchajwanském Kao-siungu jako první ročník události. V kalendáři okruhu nahradil třetí nejdéle hranou událost dané kategorie PTT Thailand Open v Pattayi.

Turnaj s rozpočtem 500 000 dolarů patřil do kategorie WTA International Tournaments. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře se stala dvanáctá tenistka světa Venus Williamsová ze Spojených států, která splnila roli fasvoritky a turnaj vyhrála. +more Jako poslední přímá účastnice do dvouhry nastoupila 168. lucemburská hráčka žebříčku Mandy Minellaová. Deblovou soutěž ovládl tchyjwanský pár Čan Chao-čching a Čan Jung-žan.

.

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Hsu Ching-wen * Lee Pei-chi * Lee Ya-hsuan

Následující hráčky si zajistily postup do hlavní soutěže v kvalifikaci: * Miju Katová * Ljudmila Kičenoková * Ajaka Okunová * Laura Pousocá Tiová * Sherazad Reixová * Čang Jü-süan

Následující hráčky postoupily do hlavní soutěže jako tzv. šťatné poražené: * Hiroko Kuwatová * Marina Melnikovová

;před zahájením turnaje * Jana Čepelová (natažení břišního svalstva) → nahradila ji Marina Melnikovová * Luksika Kumkhumová → nahradila ji Mandy Minellaová * Romina Oprandiová → nahradila ji Kristína Kučová * Pauline Parmentierová → nahradila ji Hiroko Kuwatová * Ajla Tomljanovićová → nahradila ji Naomi Ósakaová

Ženská čtyřhra

StátHráčkaStátHráčkaWTANasazení
Čan Chao-čchingČan Jung-žan21. 1. +more
Liang ČchenWang Ja-fan88. 2.
Ljudmila KičenokováNadija Kičenoková121. 3.
Šúko AojamováČan Ťin-wej162. 4.
.

Následující páry získaly do soutěže divokou kartu: * Chien Pei-ju / Lee Pei-chi * Cho I-hsuan / Shih Hsin-yuan

Venus Williamsová vs. Misaki Doiová, 6-4, 6-2

Čan Chao-čching / Čan Jung-žan vs. Eri Hozumiová / Miju Katová, 6-4, 6-3