Taiwan Open 2017

8
4
2

Taiwan Open 2017 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se hrál na dvorcích s tvrdým povrchem PlayFlex by PlayIT v Tenisovém centru Jang-ming. Probíhal mezi 30. lednem až 5. únorem 2017 v tchajwanském Tchaj-peji jako druhý ročník události.

Turnaj s rozpočtem 250 000 dolarů patřil do kategorie WTA International Tournaments. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře se stala třináctá tenistka světa Elina Svitolinová z Ukrajiny. +more Jako poslední přímá účastnice do dvouhry nastoupila 126. čínská hráčka žebříčku Ču Lin.

Vítězkou dvouhry se stala 22letá ukrajinská tenistka Elina Svitolinová, která tak na okruhu WTA Tour získala pátý singlový titul. V deblové soutěži obhájil titul sesterský pár složený z domácích Čan Chao-čching a Čan Jung-žan, jenž získaly devátou společnou trofej.

.

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Lee Ya-hsuan * Lucie Šafářová * Samantha Stosurová

Následující hráčky si zajistily postup do hlavní soutěže v kvalifikaci: * Marina Erakovicová * Lucie Hradecká * Ons Džabúrová * Dalila Jakupovićová * Miju Katová * Aleksandra Krunićová

;před zahájením turnaje * Catherine Bellisová → nahradila ji Risa Ozakiová * Kristína Kučová → nahradila ji Mandy Minellaová * Sabine Lisická → nahradila ji Jana Čepelová * Christina McHaleová → nahradila ji Magda Linetteová * Pauline Parmentierová → nahradila ji Francesca Schiavoneová * Alison Riskeová → nahradila ji Nao Hibinová

Skrečování

Sorana Cîrsteaová (poranění levého zápěstí)

Ženská čtyřhra

StátHráčkaStátHráčkaWTANasazení
Čan Chao-čchingČan Jung-žan26. 1. +more
Lucie HradeckáKateřina Siniaková45. 2.
Oxana KalašnikovováAleksandra Krunićová100. 3.
Eri HozumiováMiju Katová105. 4.
.

Následující páry získaly do soutěže divokou kartu: * Hsieh Shu-ying / Hsu Ching-wen * Lee Ya-hsuan / Peangtarn Plipuečová

Elina Svitolinová vs. Pcheng Šuaj, 6-3, 6-2

Čan Chao-čching / Čan Jung-žan vs. Lucie Hradecká / Kateřina Siniaková, 6-4, 6-2