Tashkent Open 2014

8
4
2

Tashkent Open 2014 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se hrál na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem městské tenisového centra. Konal se mezi 8.13. zářím 2014 v uzbecké metropoli Taškentu jako 16. ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 250 000 dolarů patřil do kategorie WTA International. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře se stala jako v předešlém ročníku třicátá šestá tenistka světa Bojana Jovanovská ze Srbska, která byla současně obhájkyní titulu. +more Ve finále podlehla Italce Karin Knappové, jež vybojovala premiérovou trofej na okruhu WTA Tour. Deblovou soutěž opanovala srbsko-česká dvojice Aleksandra Krunićová a Kateřina Siniaková.

Jiné formy účasti

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Nigina Abduraimovová * Akgul Amanmuradovová * Jeļena Ostapenková

Následující hráčka postoupila do hlavní soutěže v důsledku chráněného žebříčku: * Kateryna Bondarenková

Následující hráčky si zajistily postup do hlavní soutěže v kvalifikaci: * Margarita Gasparjanová * Ljudmila Kičenoková * Lesja Curenková * Maryna Zanevská