Tashkent Open 2015

8
4
2

Tashkent Open 2015 byl tenisový turnaj, který se konal v říjnu 2015 v uzbeckém Taškentu. Byl součástí ženského tenisového okruhu WTA Tour 2015 a byl hrán na tvrdém povrchu. Do turnaje se zapojilo 32 dvouhry a 16 čtyřhry. Obhájkyní titulu byla Misaki Doiová, kterou v předchozím ročníku zdolala Bojana Jovanovská z Srbska. V singlové soutěži triumfovala Nigina Abduraimovová a ve čtyřhře se na prvním místě umístily Lara Arruabarrenová a Andreja Klepačová. Celková dotace turnaje činila 250 000 dolarů.

Tashkent Open 2015 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se hrál na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem městské tenisového centra. Konal se mezi 28. září až 3. říjnem 2015 v uzbecké metropoli Taškentu jako 17. ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 250 000 dolarů patřil do kategorie WTA International Tournaments. Poslední přímou startující v hlavní singlové soutěži se stala 130. +more ruská hráčka žebříčku Alexandra Panovová. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře byla čtyřicátá třetí tenistka světa Annika Becková z Německa, která skončila ve čtvrtfinále na raketě srbské hráčky Bojany Jovanovské. Premiérový kariérní titul z dvouhry na okruhu WTA zaznamenala Japonka Nao Hibinová. Deblovou soutěž ovládly Rusky Margarita Gasparjanová a Alexandra Panovová.

Distribuce bodů a finančních odměn

Distribuce bodů

background:#ededed;"|Soutěžbackground:#ededed;"background:#ededed;"background:#ededed;"background:#ededed;"background:#ededed;"background:#ededed;"

.

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Nigina Abdurajmovová * Anhelina Kalininová * Sabina Šaripovová

Následující hráčky si zajistily postup do hlavní soutěže v kvalifikaci: * Paula Kaniová * Anett Kontaveitová * Kateryna Kozlovová * Stefanie Vögeleová

Následující hráčka si zajistila postup do hlavní soutěže jako šťastná poražená: * Petra Martićová

;před zahájením turnaje * Denisa Allertová → nahradila ji Petra Martićová * Vitalija Ďjačenková → nahradila ji Jelena Vesninová * Marina Erakovicová → nahradila ji Kiki Bertensová * Kirsten Flipkensová → nahradila ji Kristýna Plíšková * Tatjana Mariová → nahradila ji Jana Čepelová * Kurumi Naraová → nahradila ji Jeļena Ostapenková * Tereza Smitková → nahradila ji Aljaksandra Sasnovičová * Yanina Wickmayerová → nahradila ji Nao Hibinová

v průběhu turnaje * Aljaksandra Sasnovičová (zranění dolní části zad)

Ženská čtyřhra

StátHráčkaStátHráčkaWTANasazení
Kiki BertensováJohanna Larssonová80. 1. +more
Margarita GasparjanováAlexandra Panovová125. 2.
Jocelyn RaeováAnna Smithová158. 3.
Oxana KalašnikovováPaula Kaniová164. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Nigina Abdurajmovová / Akgul Amanmuradovová * Jekatěrina Byčkovová / Stefanie Vögeleová

Následující pár postoupil do hlavní soutěže jako náhradník: * Alona Fominaová / Kateryna Kozlovová

;před zahájením turnaje * Kiki Bertensová (zranění levého chodidla)

v průběhu turnaje * Anna-Lena Friedsamová (břišní zranění)

Nao Hibinová vs. Donna Vekićová, 6-2, 6-2

Margarita Gasparjanová / Alexandra Panovová vs. Věra Duševinová / Kateřina Siniaková, 6-1, 3-6, [10-3]