Tenis na Letních olympijských hrách 1992 – mužská čtyřhra

8
4
2

Mužská čtyřhra na Letních olympijských hrách 1992 probíhala v areálu Tennis de la Vall d'Hebron, ležícím v barcelonské čtvrti Horta-Guinardó. Soutěž se konala v období od 28. července do 6. srpna 1992 na devíti otevřených antukových dvorcích. Nastoupilo do ni 64 tenistů. Hrálo se na tři vítězné sety. Obhájcem zlaté medaile z předchozí olympiády byl americký pár Ken Flach a Robert Seguso, jenž do turnaje nezasáhl.

Olympijský turnaj

Překvapením se stala porážka nejvýše nasazeného páru Australanů, složeného ze světové dvojky Johna Fitzgeralda a trojky Todda Woodbridge. Ve druhém kole nestačili na Indy Rameše Krišnana s Leandrem Paesem. +more Stabilním spoluhráčem Fitzgeralda na okruzích však byl Švéd Anders Järryd a Woodbridge nastupoval převážně s krajany Stoltenbergem a Woodfordem.

Olympijské vítězství vybojovala šestá nasazená dvojice, tvořená wimbledonskými šampiony Borisem Beckerem a Michaelem Stichem, kteří ve finále zdolali jihoafrické turnajové čtyřky Wayna Ferreiru s Pietem Norvalem po čtyřsetovém průběhu. Němečtí hráči tak získali druhý společný titul. +more Pro Beckera se jednalo o třináctou deblovou trofej a pro Sticha o osmé turnajové vítězství ze čtyřhry.

Zápas o bronzovou medaili nebyl odehrán a tento olympijský kov připadl oběma poraženým semifinálovým dvojicím - Goranu Ivaniševiovi s Goranem Prpićem z Chorvatska a Javieru Franovi s Christianem Miniussim z Argentiny.

Nasazení párů

# (2. kolo) # (čtvrtfinále) # (čtvrtfinále) # (finále, stříbro) # (1. kolo) # ' (vítězové, zlato) # (semifinále, bronz) # (2. kolo)