Tennis Napoli Cup 2022

8
4
2

Tennis Napoli Cup 2022 byl profesionální tenisový turnaj mužů, který se konal na antuce. Odehrával se na dvorcích klubu Circolo del tennis Napoli v Neapoli v Itálii. Byl součástí kategorie ATP Challenger Tour 2022. Turnaj se konal od 14. do 20. února 2022. V soutěži dvouhry se z titulu obhájce předchozího ročníku účastnil italský hráč Lorenzo Musetti, který v semifinále nestačil na slovenského tenistu Filipa Horanského. Ve finále pak Horanský postoupil přes španělského tenistu Roberto Carballése. Horanský tak získal druhý titul na challengeru v kariéře. Ve čtyřhře triumfovala španělsko-brazilská dvojice Roberto Carballés Baena a Marcelo Demoliner před italsko-brazilským párem Gianluca Mager a Bruno Soares.

Tennis Napoli Cup 2022 byl tenisový turnaj hraný jako součást mužského okruhu ATP Tour na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem městského Tennis Clubu Napoli. Dvacátý první ročník Tennis Napoli Cupu probíhal mezi 17. až 23. říjnem 2022 ve italské Neapoli. V předchozích sezónách byl hrán jako challenger. Povýšení do kategorie ATP 250 okruhu ATP Tour souviselo se zrušením podzimních turnajů v Číně kvůli proticovidovým omezením. Stal se tak jednou ze šesti událostí, které obdržely jednoletou licenci.

Turnaj dotovaný 612 000 eury patřil do kategorie ATP Tour 250. Nejvýše nasazeným singlistou se stal pátý tenista světa Pablo Carreño Busta ze Španělska, kterého ve čtvrtfinále vyřadil Miomir Kecmanović. +more Jako poslední přímý účastník do hlavní singlové soutěže nastoupil 96. hráč žebříčku, Francouz Hugo Grenier. V důsledku invaze Ruska na Ukrajinu na konci února 2022 řídící organizace tenisu ATP, WTA a ITF s grandslamy rozhodly, že ruští a běloruští tenisté mohli dále na okruzích startovat, ale do odvolání nikoli pod vlajkami Ruska a Běloruska.

Druhý singlový titul na okruhu ATP Tour vybojoval Ital Lorenzo Musetti, jenž se posunul na nové žebříčkové maximum, 23. místo. +more Berrettini postoupil o dvě příčky výše, na 14. pozici. Čtyřhru ovládli Chorvat Ivan Dodig s Američanem Austinem Krajickem, kteří získali druhou společnou trofej.

Rozdělení bodů a finančních odměn

Soutěžwidth: 70px;width: 70px;width: 70px;width: 70px;background:#ededed;"center|dvouhra mužů{{malé
} |rowspan=2|250 |rowspan=2|150 |rowspan=2|90 |rowspan=2|45 |20 |0 |12 |6 |0 |- |style="background:#ededed;" align=center|čtyřhra mužů||style="background:#ededed;"| |0 | N/A | N/A | N/A | N/A |}

background:#ededed;" colspan="2"|Soutěžwidth: 70px;width: 70px;width: 70px;width: 70px;
dvouhra mužů{{malé
} | 93 090 € | 54 300 € | 31 925 € | 18 495 € | 10 740 € | 6 565 € | 3 280 € | 1 790 € |- |style="background:#ededed;"|čtyřhra mužů||style="background:#ededed;"| | 32 340 € | 17 300 € | 10 150 € | 5 670 € | 3 340 € | N/A | N/A | N/A |- |colspan="10" align=center| |}