Thailand Open 2019

8
4
2

Thailand Open 2019, oficiálně Toyota Thailand Open 2019, byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se odehrával na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem v komplexu True Arena Hua Hin. Probíhal mezi 28. lednem a 3. únorem 2019 v thajském městě Hua Hin jako premiérový ročník turnaje. V kalendáři okruhu turnaj nahradil Taiwan Open.

Událost s rozpočtem 250 000 dolarů patřila do kategorie WTA International. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře se stala osmnáctá žena klasifikace Garbiñe Muguruzaová ze Španělska. +more Jako poslední přímá účastnice do dvouhry nastoupila švýcarská 104. hráčka žebříčku Viktorija Golubicová.

Druhý singlový titul na okruhu WTA Tour získala 18letá Ukrajinka Dajana Jastremská, jež se posunula na nové kariérní maximum, 34. místo žebříčku WTA. +more Druhou společnou trofej ze čtyřhry vybojoval rumunský pár Irina-Camelia Beguová a Monica Niculescuová.

.

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Caroline Garciaová * Sabine Lisická * Pcheng Šuaj

Následující hráčky si zajistily postup do hlavní soutěže v kvalifikaci: * Jennifer Bradyová * Tuan Jing-jing * Priscilla Honová * Chloé Paquetová * Conny Perrinová * Arantxa Rusová

;před zahájením turnaje * Mihaela Buzărnescuová → nahradila ji Anna Blinkovová * Zarina Dijasová → nahradila ji Kateryna Kozlovová * Bethanie Matteková-Sandsová → nahradila ji Monica Niculescuová * Wang Čchiang → nahradila ji Mandy Minellaová

Skrečování

Tímea Babosová * Čang Šuaj

StátHráčkaStátHráčkaWTANasazení
Miju KatováMakoto Ninomijová67. 1. +more
Irina-Camelia BeguováMonica Niculescuová67. 2.
Pcheng ŠuajJang Čao-süan77. 3.
Kaitlyn ChristianováTuan Jing-jing112. 4.
.

Následující páry získaly do soutěže divokou kartu: * Sabine Lisická / Ajla Tomljanovićová * Nudnida Luangnamová / Peangtarn Plipuečová

Dajana Jastremská vs. Ajla Tomljanovićová, 6-2, 2-6, 7-6(7-3)

Ženská čtyřhra

Irina-Camelia Beguová / Monica Niculescuová vs. Anna Blinkovová / Wang Ja-fan, 2-6, 6-1, [12-10]