Tirreno–Adriatico 2020

8
4
2

Tirreno-Adriatico 2020 byla 55. edice cyklistického závodu Tirreno-Adriatico. Konala se od 7. do 14. září 2020 v Itálii. Závod měl sedm etap a celkovou délku 1 109,4 kilometru. Vítězem se stal Velkou cenou Città di San Benedetto del Tronto závodník německého týmu Team Sunweb Michael Matthews, který získal svůj první triumf na Tirreno-Adriatico. Na druhém místě skončil belgický jezdec Lotto Soudal Thomas De Gendt a na třetím místě francouzský jezdec AG2R La Mondiale Benoît Cosnefroy. Celkovou startovní sestavu tvořilo 138 závodníků z 23 týmů.

55. ročník cyklistického závodu Tirreno-Adriatico se konal mezi 7. a 14. zářím 2020 v Itálii. Vítězem se stal Brit Simon Yates (Mitchelton-Scott), který se stal prvním britským vítězem tohoto závodu. Na druhém a třetím místě se umístili Brit Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) a Polák Rafał Majka (Bora-Hansgrohe). Původní termín závodu byl určen na 11. - 17. března, ale kvůli pandemii covidu-19 byl přeložen na 7. - 14. září.

Týmy

Závodu se zúčastnilo celkem 25 týmů, z toho všech 19 UCI WorldTeamů a 6 UCI ProTeamů. Každý tým nastoupil se 7 jezdci, celkem tedy odstartovalo 175 jezdců. Do cíle dojelo 152 jezdců.

Týmy, které se zúčastnily závodu, byly:

UCI WorldTeamy * AG2R La Mondiale * Astana * Bahrain-McLaren * Bora-Hansgrohe * CCC Team * Cofidis * Deceuninck-Quick-Step * EF Pro Cycling * Groupama-FDJ * Ineos Grenadiers * Israel Start-Up Nation * Lotto-Soudal * Mitchelton-Scott * Movistar Team * NTT Pro Cycling * Team Jumbo-Visma * Team Sunweb * Trek-Segafredo * UAE Team Emirates

UCI ProTeamy * Alpecin-Fenix * Androni Giocattoli-Sidermec * Bardiani-CSF-Faizanè * Gazprom-RusVelo * Total Direct Énergie * Vini Zabù-KTM

Trasa a etapy

EtapaDatumTrasaVzdálenostTypVítěz
17. záříLido di Camaiore - Lido di Camaiore133 km+moresvg|20px|alt='>link=Rovinatá etapa
28. záříCamaiore - Follonica201 kmlink=Rovinatá etapa
39. záříFollonica - Saturnia217 kmlink=Kopcovitá etapa
410. záříTerni - Cascia194 kmlink=Horská etapa
511. záříNorcia - Sassotetto202 kmlink=Horská etapa
612. záříCastelfidardo - Senigallia171 kmlink=Rovinatá etapa
713. záříPieve Torina - Loreto181 kmlink=Kopcovitá etapa
814. záříSan Benedetto del Tronto - San Benedetto del Tronto10,05 kmlink=Individuální časovka
Celková délkaCelková délka1309,05 km1309,05 km1309,05 km1309,05 km1309,05 km
.

Konečné pořadí

Legenda
20pxOznačuje vítěze celkového pořadí. +more20pxOznačuje vítěze vrchařské soutěže.
20pxOznačuje vítěze bodovací soutěže. 20pxOznačuje vítěze soutěže mladých jezdců.