Tomáš Malínský

8
4
2

Tomáš Malínský (* 25. srpna 1991, Skuteč, Československo) je český fotbalový záložník a reprezentant, od července 2020 hráč klubu SK Slavia Praha. Je to typ rychlého, technicky ofenzivního hráče s přesnou střelou.

S fotbalem začínal v klubu FK Junior Skuteč, odkud v mladších žácích zamířil do mužstva AFK Chrudim. V týmu jeho kariéra nabrala nadějně růst. +more V sezóně 2010/2011 nastupoval v 1. B tříde za muže AFK Chrudim "B". Poté jej trenér Jirousek povolal do A-mužstva, kde se nadějný záložník zabydlel v základní sestavě. V Chrudimi zažil povedenou sezonu.

FC Hradec Králové

V létě 2011 se Malinského služby zajímaly dva kluby z nejvyšší soutěže. +more Konkrétně FC Slovan Liberec a FC Hradec Králové, kam po úspěšných testech přestoupil.

Sezona 2011/12

V dresu FC Hradec Králové debutoval v 1. +more české lize 31. července 2011 v utkání 1. kola proti FK Viktoria Žižkov (výhra 1:0), když v 74. minutě vystřídal Vojtěcha Štěpána. Celkem si v ročníku 2011/12 připsal 16 ligových startů, ve kterých se gólově neprosadil.

Sezona 2012/13

V červnu 2012 si v přípravném zápase proti Bohemians 1905 poranil křížový vaz v koleni a více než půl roku nemohl hrát. Mužstvo v sezoně sestoupilo do 2. +more ligy. Za Hradec nastoupil v ročníku až v posledních pěti kolech.

Sezona 2013/14

V září 2013 prodloužil s klubem smlouvu do léta 2016. Svoji první ligovou branku v sezoně a zároveň za Hradec vstřelil 4. +more 8. 2013 ve 2. kole na půdě MFK OKD Karviná, ale v konečném důsledku pouze mírnil porážku 1:2. Další přesný zásah si připsal ve 12. kole proti MFK Frýdek-Místek (výhra 3:0), prosadil se v 82. minutě. 16. 3. 2014 vstřelil dva góly do sítě klubu Fotbal Třinec a Hradec zvítězil v poměru 3:1. Ve 27. kole prožil opět dvoubrankové utkání, tentokrát proti střížkovskému klubu FK Bohemians Praha (výhra 4:1), prosadil se nejprve ve 12. a poté v 64. minutě. Svého sedmého gólu docílil o necelé dva týdny později, kdy vsítil druhou branku zápasu proti Loko Vltavín. "Votroci" utkání zvládli a zvítězil v něm 2:0. Klub se v sezoně vrátil do nejvyšší soutěže. Celkem v ročníku naskočil do 27 utkání v lize.

Sezona 2014/15

Svůj první gól v nejvyšší soutěži vsítil 21. 9. +more 2014 v ligovém utkání 8. kola na Letné proti domácí AC Sparta Praha (prohra 1:3), když v šesté minutě otevřel skóre zápasu. Celkem v ročníku, který mužstvo zakončilo pádem do 2. ligy, odehrál dvaadvacet ligových střetnutí.

Sezona 2015/16

Ve 13. kole hraném 1. +more listopadu 2015 dal druhý gól v utkání proti Fotbal Třinec, Hradec v zápase zvítězil 5:0. Poté se střelecky prosadil ve 20. kole proti 1. SC Znojmo (výhra 3:1), když v 68. minutě dal druhý vítězný gól "Votroků". S mužstvem postoupil zpět do české nejvyšší soutěže, když jeho klub ve 28. kole hraném 17. 5. 2016 porazil FK Baník Sokolov 2:0 a 1. SC Znojmo, které bylo v tabulce na třetí pozici, prohrálo s FC Sellier & Bellot Vlašim. V ročníku 2015/16 nechyběl v žádném z 28 střetnutí v lize.

Sezona 2016/17

Svého prvního gólu v sezoně docílil v úvodním kole na stadionu v Ďolíčku proti tamním Bohemians Praha 1905 (výhra 3:0), když v nastaveném čase uzavřel skóre utkání. Podruhé v ročníku se střelecky prosadil v souboji nováčků ve 12. +more kole hraném 30. října 2016 proti MFK Karviná, když v 90. minutě snížil na konečných 3:4. Svoji třetí branky vsítil 19. 11. 2016 ve 14. kole proti mužstvu 1. FC Slovácko (výhra 3:1). Dalšího přesného střeleckého zásahu docílil v dalším kole, když v 59. minutě snižoval v utkání se Spartou Praha na konečných 1:2.

FC Slovan Liberec

V červenci 2017 přestoupil z Hradce do FC Slovan Liberec, kde podepsal tříletou smlouvu.

Dne 6. září 2020 dostal svoji první pozvánku do českého národního týmu na zápas Ligy národů proti Skotsku. +more K tomu mu napomohla i nucená karanténa prvního týmu, který odehrál zápas se Slovenskem.

V březnu 2021 byl nominován na utkání zahajující kvalifikaci na MS 2022, proti Estonsku i Belgii však zůstal pouze na lavičce náhradníků. Po dohodě s vedením reprezentace na poslední zápas do Walesu neodcestoval, protože by se stejně nedostal do sestavy.

[url=https://web. archive. +moreorg/web/20120605105826/http://www. fchk. cz/A-tym/Soupiska/Tomas-Malinsky. aspx]Profil hráče[/url] na fchk. cz * * [url=http://int. soccerway. com/players/tomas-malinsky/198095/]Profil hráče[/url] na soccerway. com * [url=http://www. transfermarkt. de/en/tomas-malinsky/profil/spieler_193590. html]Profil hráče[/url] na transfermarkt. de.

Kategorie:Čeští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví záložníci Kategorie:Fotbalisté AFK Chrudim Kategorie:Fotbalisté FC Hradec Králové Kategorie:Fotbalisté FC Slovan Liberec Kategorie:Fotbalisté SK Slavia Praha Kategorie:Fotbalisté FK Mladá Boleslav Kategorie:Narození 1991 Kategorie:Narození ve Skutči Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Narození 25. +more srpna Kategorie:Vítězové 1. české fotbalové ligy.