Topshelf Open 2014

8
4
2

Topshelf Open 2014 byl společný tenisový turnaj mužského okruhu ATP World Tour a ženského okruhu WTA Tour, který se odehrával v Autotron parku na otevřených travnatých dvorcích. Konal se mezi 15.21. červnem 2014 v nizozemském Rosmalenu u 's-Hertogenbosche jako 25. ročník turnaje.

Mužská polovina se řadila do kategorie ATP World Tour 250 a její dotace činila 485 760 eur. Ženská část s rozpočtem 250 000 dolarů byla součástí WTA International Tournaments.

Nejvýše nasazeným byla v mužské dvouhře světová sedmička David Ferrer ze Španělska, který se však před zahájením odhlásil. V ženském singlu plnila roli turnajové jedničky třetí hráčka žebříčku Simona Halepová z Rumunska, která skrečovala ve druhém kole.

Své premiérové tituly na okruzích ATP a WTA Tour získali 26letý Španěl Roberto Bautista Agut a 22letá Američanka Coco Vandewegheová.

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Thiemo de Bakker * Kimmer Coppejans * Jesse Huta Galung

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Lukáš Lacko * Adrian Mannarino * Mate Pavić * João Sousa ** Paolo Lorenzi - jako šťastný poražený

;před zahájením turnaje * David Ferrer * Łukasz Kubot * Leonardo Mayer

Jean-Julien RojerHoria Tecău48. 1. +more
Spojené státyEric ButoracRaven Klaasen56. 2.
Marcel GranollersJürgen Melzer62. 3.
Santiago GonzálezSpojené státyScott Lipsky76. 4.
.

Následující dvojice obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Dustin Brown / Henri Kontinen * Thiemo de Bakker / Igor Sijsling

Následující pár nastoupil do soutěže z pozice náhradníka: * João Sousa / Jan-Lennard Struff

.

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Lesley Kerkhoveová * Michaëlla Krajiceková * An-Sophie Mestachová

Následující hráčky postoupily z kvalifikace: * Mona Barthelová * Julia Glušková * Olga Govorcovová * Coco Vandewegheová

;před zahájením turnaje * Karin Knappová * Romina Oprandiová

Ženská čtyřhra

StátHráčkaStátHráčkaWTA1Nasazení
Andrea HlaváčkováČeng Ťie37. 1. +more
Anabel Medinaová GarriguesováJaroslava Švedovová46. 2.
Michaëlla KrajicekováKristina Mladenovicová65. 3.
Marina ErakovicováArantxa Parraová Santonjaová73. 4.
.

Následující pár obdržel divokou kartu do hlavní soutěže: * Demi Schuursová / Alison Van Uytvancková

Roberto Bautista Agut vs. Benjamin Becker, 2-6, 7-6(7-2), 6-4

Coco Vandewegheová vs. Čeng Ťie, 6-2, 6-4

Jean-Julien Rojer / Horia Tecău vs. Santiago González / Scott Lipsky, 6-3, 7-6(7-3)

Marina Erakovicová / Arantxa Parraová Santonjaová vs. Michaëlla Krajiceková / Kristina Mladenovicová, 0-6, 7-6(7-5), [10-8]