Toray Pan Pacific Open 2013

8
4
2

Toray Pan Pacific Open 2013 byl tenisový turnaj konaný v tokijské hale Ariake Coliseum mezi 22. a 28. zářím 2013. Byla to 31. edice ženského turnaje Toray Pan Pacific Open, s názvem Toray Pan Pacific Open 2013. Představoval kategorii WTA Premier 5. Turnaj probíhal na tvrdém povrchu a byl součástí WTA Tour 2013. Celkově byla distribuována finanční odměna ve výši 2 369 000 amerických dolarů. Českou republiku na turnaji reprezentovaly tři hráčky: Petra Kvitová, Klára Zakopalová a Lucie Šafářová.

Toray Pan Pacific Open 2013 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se hrál na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem s centrkurtem v aréně Ariake Coliseum. Konal se mezi 22.28. zářím 2013 v japonské metropoli Tokiu jako 30. ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 2 369 000 dolarů patřil do kategorie WTA Premier 5. Nejvýše nasazenou hráčkou se stala světová dvojka Viktoria Azarenková ze Běloruska, která prohrála svůj úvodní zápas, když ji ve druhém kole vyřadila bývalá světová jednička Venus Williamsová ze Spojených států. +more Druhý singlový titul v sezóně a první na japonských ostrovech vybojovala Češka Petra Kvitová, která se tak vrátila do elitní světové desítky na 7. místo.

Distribuce bodů a finančních odměn

Distribuce bodů

background:#ededed;"|Soutěžbackground:#ededed;"|Vítězovébackground:#ededed;"|Fbackground:#ededed;"|SFbackground:#ededed;"|ČFbackground:#ededed;"|16 v kolebackground:#ededed;"|32 v kolebackground:#ededed;"|64 v koleQQ2Q1
center|ženská dvouhra90062039522512570130201
center|ženská čtyřhra9006203952251251

background:#ededed;"|Soutěžbackground:#ededed;"|Vítězovébackground:#ededed;"|Finálebackground:#ededed;"|Semifinálebackground:#ededed;"|Čtvrtfinálebackground:#ededed;"|16 v kolebackground:#ededed;"|32 v kolebackground:#ededed;"|64 v koleQ2Q1
center|ženská dvouhra$426 000$213 000$106 425$49 050$24 300$12 480$6 415$3 565$1 840

* 1) Žebříček WTA k 16. září 2013.

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Belinda Bencicová * Misaki Doiová * Kurumi Naraová

Následující hráčky si zajistily postup do hlavní soutěže v kvalifikaci: * Casey Dellacquová * Darja Gavrilovová * Polona Hercogová * Paula Ormaecheaová * Risa Ozakiová * Anastasia Rodionovová * María Teresa Torrová Florová * Barbora Záhlavová-Strýcová

;před zahájením turnaje * Marion Bartoliová (ukončení kariéry) * Jamie Hamptonová (poranění levého hlezna) * Maria Kirilenková * Sabine Lisická (horečka) * Jekatěrina Makarovová * Naděžda Petrovová (poranění levého kyčle) * Maria Šarapovová (poranění pravého ramena) * Serena Williamsová (únava)

Skrečování

Anastasija Pavljučenkovová (onemocnění) * Anastasia Rodionovová (poranění levostranného břišního svalstva)

Ženská čtyřhra

StátHráčkaStátHráčkaWTA1)Nasazení
Sie Su-wejČínaPcheng Šuaj19. 1. +more
Ashleigh BartyováCasey Dellacquová23. 2.
Jelena JankovićováKatarina Srebotniková26. 3.
Anna-Lena GrönefeldováKvěta Peschkeová27. 4.
* 1) Žebříček WTA k 16. září 2013; číslo je součtem umístění obou členek páru.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Dominika Cibulková / Marina Erakovicová * Kimiko Dateová / Arantxa Parraová Santonjaová * Kirsten Flipkensová / Petra Kvitová

Následující pár nastoupil do soutěže z pozice náhradníka * Šúko Aojamová / Megan Moultonová-Levyová

;před zahájením turnaje * Martina Hingisová (osobní důvody) * Anastasija Pavljučenkovová (nemoc)

Petra Kvitová vs. Angelique Kerberová, 6-2, 0-6, 6-3

Cara Blacková / Sania Mirzaová vs. Čan Chao-čching / Liezel Huberová, 4-6, 6-0, [11-9]