Toray Pan Pacific Open 2018

8
4
2

Toray Pan Pacific Open 2018 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se hrál na krytých dvorcích s tvrdým povrchem Greenset v basketbalové aréně Tačikawa Tačihi. Dějiště bylo změněno v důsledku renovace stabilního místa konáni v Ariake Coliseum pro olympijský tenisový turnaj. Událost probíhala mezi 17. až 23. zářím 2018 v japonské Tačikawě jako třicátý pátý ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 799 000 dolarů se v rámci okruhu řadil do kategorie WTA Premier. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře se stala dánská světová dvojka a obhájkyně titulu Caroline Wozniacká, kterou po volném losu ve druhém kole porazila Italka Camila Giorgiová. +more Jako poslední přímá účastnice do dvouhry nastoupila švýcarská 44. hráčka žebříčku Belinda Bencicová.

Jedenáctý singlový titul na okruhu WTA Tour vybojovala 26letá Češka Karolína Plíšková. Deblovou soutěž ovládl pár Japonek Miju Katová a Makoto Ninomijová, které získaly premiérovou společnou trofej. +more Katová i Ninomijová vybojovaly druhý deblový titul na okruhu WTA Tour.

Distribuce bodů a finančních odměn

Distribuce bodů

background:#ededed;"|Soutěžbackground:#ededed;"background:#ededed;"background:#ededed;"background:#ededed;"background:#ededed;"background:#ededed;"

.

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Viktoria Azarenková * Kurumi Naraová * Kristýna Plíšková * Caroline Wozniacká

Následující hráčky si zajistily postup do hlavní soutěže v kvalifikaci: * Eugenie Bouchardová * Gabriela Dabrowská * Zarina Dijasová * Misaki Doiová * Nao Hibinová * Alison Riskeová

;před zahájením turnaje * Mihaela Buzărnescuová → nahradila ji Aljaksandra Sasnovičová * Angelique Kerberová → nahradila ji Belinda Bencicová * Madison Keysová → nahradila ji Anett Kontaveitová * Elise Mertensová → nahradila ji Anastasija Pavljučenkovová * Anastasija Sevastovová → nahradila ji Camila Giorgiová * Carla Suárezová Navarrová → nahradila ji Donna Vekićová