Tour de Luxembourg 2023

8
4
2

83. ročník etapového cyklistického závodu Tour de Luxembourg (oficiálně Škoda Tour Luxembourg) se konal mezi 20. a 24. zářím 2023 v Lucembursku. Celkovým vítězem se stal Švýcar Marc Hirschi z týmu UAE Team Emirates. Na druhém a třetím místě se umístili Američan Brandon McNulty (UAE Team Emirates) a Ir Ben Healy (EF Education-EasyPost). Závod byl součástí UCI ProSeries 2023 na úrovni 2.Pro.

Týmy

Závodu se zúčastnilo 12 z 18 UCI WorldTeamů, 6 UCI ProTeamů a 2 UCI Continental týmy. Všechny týmy nastoupily na start s šesti závodníky kromě týmu Global 6 Cycling s pěti jezdci, závod tak odstartovalo 119 jezdců. +more Do cíle v Limpertsbergu dojelo 98 z nich.

UCI WorldTeamy

UCI ProTeamy

UCI Continental týmy

Trasa a etapy

EtapaDatumTrasaVzdálenostTypVítěz
120. záříLucemburk (Opatství Neumünster) - Kirchberg156,4 km+moresvg'>20pxZvlněná etapa

Průběžné pořadí

EtapaVítězCelkové pořadí 25pxBodovací soutěž +moresvg'>25pxVrchařská soutěž 25pxSoutěž mladých jezdců 25pxSoutěž týmů
1Corbin StrongCorbin StrongCorbin StrongMats WenzelCorbin StrongSoudal-Quick-Step
2Jenthe BiermansSøren Kragh AndersenSøren Kragh AndersenMats WenzelCorbin StrongSoudal-Quick-Step
3Ben HealyBen HealySøren Kragh AndersenMats WenzelBen HealyUAE Team Emirates
4Victor CampenaertsMarc HirschiSøren Kragh AndersenMats WenzelMarc HirschiUAE Team Emirates
5Tobias Halland JohannessenMarc HirschiSøren Kragh AndersenMats WenzelMarc HirschiUAE Team Emirates
Konečné pořadíMarc HirschiSøren Kragh AndersenMats WenzelMarc HirschiUAE Team Emirates
* Ve 2. etapě nosil Søren Kragh Andersen, jenž byl druhý v bodovací soutěži, světle modrý dres, protože lídr této klasifikace Corbin Strong nosil žlutý dres pro lídra celkového pořadí. * Ve 2. etapě nosil Rick Pluimer, jenž byl druhý v soutěži mladých jezdců, bílý dres, protože lídr této klasifikace Corbin Strong nosil žlutý dres pro lídra celkového pořadí. * Ve 3. etapě nosil Jenthe Biermans, jenž byl třetí v bodovací soutěži, světle modrý dres, protože lídr této klasifikace Søren Kragh Andersen nosil žlutý dres pro lídra celkového pořadí a druhý závodník této klasifikace Corbin Strong nosil bílý dres pro lídra soutěže mladých jezdců. * Ve 4. etapě nosil Marc Hirschi, jenž byl druhý v soutěži mladých jezdců, bílý dres, protože lídr této klasifikace Ben Healy nosil žlutý dres pro lídra celkového pořadí. * V 5. etapě nosil Brandon McNulty, jenž byl druhý v soutěži mladých jezdců, bílý dres, protože lídr této klasifikace Marc Hirschi nosil žlutý dres pro lídra celkového pořadí.