Tour de Pologne 2021

8
4
2

Tour de Pologne 2021 byl 78. ročníkem silničního cyklistického závodu Tour de Pologne. Závod se konal od 9. do 15. srpna 2021 na území Polska. Celková délka závodu činila 1115 kilometrů a byl rozdělen do sedmi etap. Vítězem Tour de Pologne 2021 se stal belgický cyklista Remco Evenepoel. Tento úspěch se stal jeho prvním vítězstvím v cyklistickém Grand Tour. Na druhém místě se umístil polský závodník Paweł Cieślik a třetí příčku obsadil Američan Neilson Powless. Etapové vítězství získali různí jezdci, avšak Remco Evenepoel zvítězil ve dvou etapách, čímž si zajistil celkové vítězství. V celkovém pořadí se umístil na prvním místě s náskokem 18 sekund před druhým Pawlem Cieślikem. Tour de Pologne je jedním ze závodů Světového okruhu UCI a je jedním z nejprestižnějších závodů v Polsku. Patří mezi nejstarší cyklistické závody na světě a je známý svou náročnou tratí a vysokou účastí mezinárodních týmů.

Nejlepší družstvoDeceuninck-Quick-Step
78. ročník etapového cyklistického závodu Tour de Pologne se konal mezi 9 a 15. srpnem 2021. Závod dlouhý 1140 km vyhrál Portugalec João Almeida z týmu Deceuninck-Quick-Step. Na druhém a třetím místě se umístili Slovinec Matej Mohorič (Team Bahrain Victorious) a Polák Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers).

Týmy

Závodu se zúčastnilo všech devatenáct UCI WorldTeamů společně se dvěma UCI ProTeamy a polským národním týmem. Každý tým přijel se 7 jezdci kromě týmů Trek-Segafredo se šesti jezdci a Cofidis s pěti jezdci. +more Na start se celkem postavilo 154 jezdců, z nichž 140 dojelo do cíle v Krakově.

Průběžné pořadí

%"| Etapa%"| Vítěz%"| Celkové pořadí 25px%"| Bodovací soutěž +moresvg'>25px%"| Vrchařská soutěž 25px%"| Soutěž bojovnosti 25px%"| Soutěž Poláků%"| Soutěž týmů
1Phil BauhausPhil BauhausPhil BauhausMichał PalutaJevgenij FedorovMichał KwiatkowskiTeam Bahrain Victorious
2João AlmeidaJoão AlmeidaMatej MohoričMichał PalutaJevgenij FedorovMichał KwiatkowskiIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux
3Fernando GaviriaJoão AlmeidaMichał KwiatkowskiŁukasz OwsianTaco van der HoornMichał KwiatkowskiIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux
4João AlmeidaJoão AlmeidaMichał KwiatkowskiŁukasz OwsianTaco van der HoornMichał KwiatkowskiIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux
5Nikias ArndtJoão AlmeidaMatej MohoričŁukasz OwsianTaco van der HoornMichał KwiatkowskiIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux
6Rémi CavagnaJoão AlmeidaJoão AlmeidaŁukasz OwsianTaco van der HoornMichał KwiatkowskiDeceuninck-Quick-Step
7Julius van den BergJoão AlmeidaJoão AlmeidaŁukasz OwsianTaco van der HoornMichał KwiatkowskiDeceuninck-Quick-Step
Konečné pořadíJoão AlmeidaJoão AlmeidaŁukasz OwsianTaco van der HoornMichał KwiatkowskiDeceuninck-Quick-Step
* Ve 2. etapě nosil Álvaro Hodeg bílý dres pro lídra bodovací soutěže, protože lídr této klasifikace Phil Bauhaus nosil žlutý dres pro lídra celkového pořadí * V 7. etapě nosil Michał Kwiatkowski bílý dres pro lídra bodovací soutěže, protože lídr této klasifikace João Almeida nosil žlutý dres pro lídra celkového pořadí.

Konečné pořadí

Legenda
20pxOznačuje vítěze celkového pořadí. +more20pxOznačuje vítěze vrchařské soutěže.
20pxOznačuje vítěze bodovací soutěže. 20pxOznačuje vítěze soutěže bojovnosti.