Tour de Pologne 2023

8
4
2

80. ročník etapového cyklistického závodu Tour de Pologne se konal mezi 29. červencem a 4. srpnem 2023 v Polsku. Celkovým vítězem se stal Slovinec Matej Mohorič z týmu Team Bahrain Victorious. Na druhém a třetím místě se umístili Portugalec João Almeida (UAE Team Emirates) a Polák Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers). Závod byl součástí UCI World Tour 2023 na úrovni 2.UWT a byl dvacátým sedmým závodem tohoto seriálu.

Týmy

Závodu se zúčastnilo všech 18 UCI WorldTeamů, 5 UCI ProTeamů a polský národní tým. Týmy Israel-Premier Tech, Lotto-Dstny a Team TotalEnergies dostaly automatické pozvánky jako 3 nejlepší UCI ProTeamy sezóny 2022, pouze druhý jmenovaný tým však svou pozvánku přijal. +more Další 4 UCI ProTeamy (Human Powered Health, Q36. 5 Pro Cycling Team, Team Novo Nordisk a Tudor Pro Cycling Team) a polský národní tým pak byly vybrány organizátory závodu, Lang Team. Všechny týmy přijely se sedmi jezdci, celkem se tak na start postavilo 168 závodníků. Do cíle v Krakově dojelo 151 z nich.

Průběžné pořadí

%" | Etapa%" | Vítěz%" | Celkové pořadí 20px%" | Bodovací soutěž +moresvg'>20px%" | Vrchařská soutěž 20px%" | Soutěž bojovnosti 20px%" | Soutěž polských jezdců%" | Soutěž týmů
1Tim MerlierTim MerlierTim MerlierNorbert BanaszekPatryk StoszMaciej PaterskiTeam Jumbo-Visma
2Matej MohoričMatej MohoričMatej MohoričLucas HamiltonPatryk StoszMichał KwiatkowskiUAE Team Emirates
3Rafał MajkaMatej MohoričMatej MohoričJacopo MoscaPatryk StoszRafał MajkaUAE Team Emirates
4Olav KooijMatej MohoričMatej MohoričJacopo MoscaPatryk StoszRafał MajkaUAE Team Emirates
5Marijn van den BergMatej MohoričMatej MohoričMarkus HoelgaardPatryk StoszRafał MajkaUAE Team Emirates
6Mattia CattaneoMatej MohoričMatej MohoričMarkus HoelgaardPatryk StoszMichał KwiatkowskiUAE Team Emirates
7Tim MerlierMatej MohoričMatej MohoričMarkus HoelgaardPatryk StoszMichał KwiatkowskiUAE Team Emirates
Konečné pořadíMatej MohoričMatej MohoričMarkus HoelgaardPatryk StoszMichał KwiatkowskiUAE Team Emirates
* V 2. etapě nosil Olav Kooij, jenž byl druhý v bodovací soutěži, bílý dres, protože Tim Merlier nosil žlutý dres pro lídra celkového pořadí. * Ve 3. etapě nosil Tim Merlier, jenž byl druhý v bodovací soutěži, bílý dres, protože Matej Mohorič nosil žlutý dres pro lídra celkového pořadí. * Ve 4. etapě nosil Michał Kwiatkowski, jenž byl druhý v bodovací soutěži, bílý dres, protože Matej Mohorič nosil žlutý dres pro lídra celkového pořadí. * V 5. etapě nosil Olav Kooij, jenž byl druhý v bodovací soutěži, bílý dres, protože Matej Mohorič nosil žlutý dres pro lídra celkového pořadí. * V 6. etapě nosil Marijn van den Berg, jenž byl druhý v bodovací soutěži, bílý dres, protože Matej Mohorič nosil žlutý dres pro lídra celkového pořadí. * V 7. etapě nosil João Almeida, jenž byl druhý v bodovací soutěži, bílý dres, protože Matej Mohorič nosil žlutý dres pro lídra celkového pořadí.