US Open 2005 – mužská dvouhra

8
4
2

US Open 2005 – mužská dvouhra je ženský tenisový dvouhrový turnaj konaný v rámci Grand Slamu US Open. Jedná se o jeden ze čtyř nejprestižnějších tenisových turnajů na světě. Turnaj se konal v srpnu a září 2005 v newyorském Flushing Meadows. Vítězem se stal švýcarský tenista Roger Federer, který ve finále porazil Američana Andyho Roddicka. Toto vítězství znamenalo pro Federera jeho třetí grandslamový triumf v řadě. První set ve finále byl vyrovnaný, ale Federer ho získal v tiebreaku. Ve druhém setu se dostal do vedení 5-2, ale Roddick dokázal vyrovnat a na konci druhého setu zvítězil v tiebreaku. V rozhodujícím setu Federer předvedl vysoce kvalitní hru a získal ho poměrem 6-2.

Obhájce titulu Roger Federer získal druhý titul po výhře nad Andrem Agassim ve čtyřech setech 6-3, 2-6, 7-6(7-1), 6-1.