US Open 2019 – mužská čtyřhra

8
4
2

Mužská čtyřhra US Open 2019 probíhala na přelomu srpna a září 2019. Do deblové soutěže newyorského tenisového grandslamu, hraného na tvrdém povrchu v Národním tenisovém centru Billie Jean Kingové, nastoupilo šedesát čtyři dvojic. Obhájcem titulu byl americký pár Mike Bryan a Jack Sock, jehož členové nestartují společně. Mike Bryan vytvořil sedmou nasazenou dvojici s bratrem Bobem Bryanem. Ve třetím kole podlehli Sockovi s Jacksonem Withrowem.

Juan Sebastián Cabal, Robert Farah, Mike Bryan, Łukasz Kubot a Nicolas Mahut vstoupili do turnaje jako soupeři o post světové jedničky ve čtyřhře. Cabal s Farahem si po vyřazení Mika Bryana ve třetím kole zajistili setrvání na čele světové klasifikace. +more Kubot s Mahutem příležitost vrátit se na první místo ztratili vyřazením již dříve.

Vítězem se stal první světový pár Kolumbijců, Juan Sebastián Cabal s Robertem Farahem, který ve finále za 1. 31 hodin zdolal španělsko-argentinské turnajové osmičky Marcela Granollerse s Horaciem Zeballosem po dvousetovém průběhu 6-4 a 7-5. +more Oba šampioni si po své 400. párové výhře připsali do žebříčku ATP 2000 bodů a získali šestnáctou společnou trofej. Cabal vybojoval sedmnáctý deblový titul na okruhu ATP Tour a pro Faraha to bylo šestnácté takové turnajové vítězství. Stali se prvními Kolumbijci, kteří triumfovali na US Open, respektive jihoamerickými vítězi mužského debla.

Jako šestá dvojice otevřené éry ovládli Cabal s Farahem Wimbledon i US Open v jedné sezóně. Celkově si připsali druhý grandslam ze čtyřhry mužů. +more Při své třicáté společné účasti na grandslamu tak ukončili 10zápasovou neporazitelnost Granollerse se Zeballosem, kteří při jediné předchozí účasti jako páru vyhráli Rogers Cup 2019. Jednalo se o sedmý Grand Slam v řadě, na němž zvítězili deblisté z téže země.