Ufa Arena

8
4
2

Interiér stadionu (stará kostka) Univerzální sportovní aréna "Ufa-Arena" (rus. Универсальная спортивная арена Уфа́-Аре́на) je multifunkční sportovní a koncertní komplex v Ufě, v Ruské federaci. Je domovskou arénou klubu KHL Salavat Julajev (od 19. prosince 2007). První zápas v aréně se odehrál 27. srpna 2007 v rámci mládežnické Super série 2007 mezi hokejovými týmy Ruska a Kanady .

...
...

Výstavba

Ufa-Arena byla postavena na místě malé sportovní arény, stadionu Trud s přírodním ledem, kde v roce 1961 odehrál svůj debutový mezinárodní zápas hokejový tým Salavat Julajev . Na rozdíl od takových ruských hokejových arén, jako je Tatneft-Arena, Omsk Arena, Mytišči Arena a řada dalších, byla Ufa-Arena postavena pouze místními stavebními organizacemi: byla navržena architekty architektonické firmy "Baškirgrazhdanproekt" Ildarem Fanisovičem Ibragimovem a Vladimírem Nikolajevičem Savenkem, stavební společnost OJSC "KPD" působili jako generální dodavatel. +more Stavba trvala zhruba dva roky a zprovoznění ledového paláce bylo načasováno na oslavu 450. výročí dobrovolného vstupu Baškirie do Ruska .

Druhá fáze

Původní projekt Ufa Arény“ počítal s výstavbou druhé etapy: krytého kluziště s tribunami pro 640 diváků a víceúrovňovým parkovištěm . Slavnostní otevření druhé fáze Ufa Areny proběhlo 20. +more listopadu 2011. Podle dohody mezi AFK Sistema a vládou Republiky Baškortostán financovala skupina Bashneft více než 20 % nákladů na výstavbu druhé etapy Ufa Areny. Na dva roky bylo pro tyto účely přiděleno 105 milionů rublů.

Architektura

Areál Ufa-Arény tvoří dvě ledové plochy: hlavní pro 8070 diváků a malá pro 640 diváků. V prvním patře Arény jsou odpočívárny pro sportovce a trenérský personál, box pro rozhodčí, sauna, masážní místnost, místnost na broušení bruslí, garáž pro dva stroje na led Olympia, lékařská vyšetřovna a dopingová kontrolní místnost. +more Aréna se skládá ze čtyř pater: vstup do sektorů je přes druhou, třetí a čtvrtou vrstvu. Mezi druhým a čtvrtým patrem jsou VIP boxy, místa pro vozíčkáře, komentátorské kabiny, novinářský box a restaurace. V prosinci 2016 byla kostka vyměněna.

Charakteristika

:; Hlavní aréna

* Celková plocha - 29 070 m² * Počet diváckých míst - 8070 * Povrchové parkoviště pro 996 aut

:; Přístavba Ufa-Arény

* Celková plocha - 8300 m² * Počet diváckých míst - 640 * Kryté parkoviště pro 222 aut.

:; 2011

* 12. února - MHL Challenge Cup. +more V lítém boji získal trofej Východní tým, který porazil tým Západu v rozstřelech 3:2 * 16. dubna - Salavat Julajev vyhrál Gagarinův pohár, když porazil Atlant Mytišči (4:1) v 5. zápase finálové série play off * 27. , 29. května - Světová liga . Ruská volejbalová reprezentace dvakrát porazila japonský tým.

:; 2013

* 5. ledna - Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2013 . +more V zápase o třetí místo uhrála ruský tým vítězství nad Kanadou (6:5 OT) a získala bronzové medaile. Ve finálovém zápase porazil tým USA švédský tým - 3:1. * VI Zimní mezinárodní dětské hry . Hokejový turnaj.