Valencia Open 500 2014 – mužská dvouhra

8
4
2

Do soutěže mužské dvouhry na tenisovém turnaji Valencia Open 500 2014 nastoupilo třicet dva hráčů. Obhájcem titulu byl ruský tenista Michail Južnyj, kterého v úvodním kole vyřadil Brazilec Thomaz Bellucci.

Finále mělo stejné složení i vítěze jako zářijový ATP Shenzhen Open 2014. Soutěž opět vyhrál třetí nasazený Skot Andy Murray, když ve finále zdolal španělského hráče Tommyho Robreda. +more Jednalo o těsnou třísetovou bitvu, která obsahovala dva napínavé tiebreaky. Ten v rozhodující sadě získal poměrem míčů 10:8 Murray a za tři hodiny a dvacet tři minut završil duel. Stejně jako v Šen-čenu znovu odvrátil pět mečbolů a při ceremoniálu sdělil: „Bylo to šílené, oba jsme ze sebe vymáčkli totální maximum, víc už to snad ani nešlo“. Do Valencie zavítal z vídeňského Erste Bank Open 2014, na němž také slavil turnajový vavřín.

V probíhající sezóně, i posledním měsíci, si tak Murray připsal třetí titul a celkově 31. singlovou trofej v kariéře, když prodloužil šňůru na šest finále bez porážky.

Nasazení hráčů

# David Ferrer (semifinále) # Tomáš Berdych (1. kolo) # 'Andy Murray (vítěz) # Feliciano López (2. +more kolo) # John Isner (1. kolo) # Roberto Bautista Agut (2. kolo, odstoupil) # Kevin Anderson (čtvrtfinále) # Gilles Simon (1. kolo).