Konečné pořadíKonečné pořadí
Vítěz
2. místo
3. místo
84. ročník jednodenního cyklistického závodu Valonský šíp se konal 30. září 2020 v Belgii. Závod dlouhý 202 km vyhrál Švýcar Marc Hirschi (Team Sunweb). Na druhém a třetím místě se umístili Francouz Benoît Cosnefroy (AG2R La Mondiale) a Kanaďan Michael Woods (EF Pro Cycling). Závod se měl původně konat 22. dubna 2020, ale byl odložen kvůli probíhající pandemii covidu-19.

Týmy

Závodu se zúčastnilo celkem 25 týmů. Všech 19 UCI WorldTeamů bylo automaticky pozváno a bylo povinno se zúčastnit závodu. +more Ty byly doplněny šesti UCI ProTeamy. Všechny týmy nastoupily na start se sedmi jezdci, kromě týmů Astana, Trek-Segafredo, Movistar Team, Team Jumbo-Visma, Ineos Grenadiers, CCC Team a Mitchelton-Scott se šesti jezdci. Na start se postavilo celkem 168 jezdců, do cíle na Mur de Huy dojelo 144 z nich.