Victor Oluyemi Olatunji (* 5. září 1999 Sokoto) je nigerijský profesionální fotbalista, který hraje na pozici útočníka za český klub AC Sparta Praha.

Olatunji v osmnácti letech zamířil z rodné Nigérie do Evropy, nejprve působil na Slovensku, následně v Rakousku a poté zakotvil na Kypru.

Železiarne Podbrezová

Olatunji debutoval za Železiarne Podbrezová 16. února 2019 proti Nitře. +more Olatunji nastoupil po zhruba hodině hry jako střídající hráč za Daniela Pavúka.

Larnaka

Dne 19. května 2021 podepsal novou dvouletou smlouvu s kyperským klubem AEK Larnaka, a to poté co v kyperské druhé nejvyšší soutěži v dresu Alki Oroklini vstřelil 20 branek v 15 ligových utkáních.

Olatunji v podzimní části sezony 2022/23 za Larnaku odehrál 20 soutěžních utkání a vstřelil dvě branky, zasáhl také do skupinové fáze Evropské ligy a kvalifikace Ligy mistrů.

Slovan Liberec

Olatunji hostoval na jaře 2023 z kyperského AEK Larnaka ve Slovanu Liberec. Olatunji na jaře za Severočechy odehrál celkem 19 zápasů, v nichž vstřelil 8 gólů a připsal si jednu asistenci. +more Slovan na něj na konci května uplatnil opci. K Nise se však talentovaný hráč už nevrátil, přestoupil totiž do pražské Sparty.

Sparta Praha

Olatunji přestoupil v létě 2023 z Liberce do mistrovské Sparty jako náhrada za Tomáše Čvančaru, jenž zamířil do německé nejvyšší soutěže. Na Letné podepsal víceletý kontrakt. +more Transfer dlouho komplikovala chybějící víza. Nejprve v jeho rodné Nigérii, potom se Olatunji připravoval individuálně na Kypru. V dresu Sparty debutoval 29. července při výhře 1:0 nad Zlínem. O dva týdny později si odbyl svůj sparťanský debut také v evropských pohárech, když v 72. minutě třetího předkola Ligy mistrů proti Kodani vystřídal Lukáše Haraslína. Zápas po remíze 1:1 došel do prodloužení, v 107. minutě Olatunji gólem poslal Spartu do vedení 3:2. Pražský celek nicméně prohrál po penaltovém rozstřelu. Dne 31. srpna Olatunji rozhodujícím gólem v 87. minutě zápasu čtvrtého předkola Evropské ligy proti Dinamu Záhřeb poslal Spartu do základní skupiny po výhře 4:1. V české lize se Olatunji poprvé v dresu Sparty prosadil 17. září při výhře 5:0 nad Slováckem. 8. října byl Olatunji vyloučen v 19. minutě ligového utkání s Hradcem Králové.

V jarní části sezóny se Olatunji poprvé prosadil 18. února do sítě Slovanu Liberec; k výhře 2:1 přispěl kromě branky i asistencí na gól Lukáše Haraslína. +more O deset dní později nastoupil v základní sestavě utkání pražského derby ve čtvrtfinále MOL Cupu a dvěma góly v druhém poločase pomohl Spartě k postupu po výhře 3:2 po prodloužení.