2

Viktor Johan Anton Claesson (* 2. ledna 1992 Värnamo) je švédský profesionální fotbalista, který hraje na pozici křídelníka dánský klub FC Kodaň a za švédský národní tým. Od března 2022 je bez angažmá poté, co opustil ruský klub FK Krasnodar. Nejčastěji nastupuje na levém křídle, jako ofensivní záložník, či jako hrotový útočník.

...
...

Claesson debutoval ve švédské reprezentaci dne 18. ledna 2012 v přátelském utkání proti Bahrajnu. +more Svůj první soutěžní reprezentační zápas však odehrál až 25. března 2017, když nastoupil na posledních 5 minut do kvalifikačního utkání proti Bělorusku.

V květnu 2018 byl Claesson nominován na závěrečný turnaj Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku, na kterém pomohl týmu k postupu do čtvrtfinále.

V zápase proti Španělsku 10. června 2019 utrpěl Claesson vážné zranění kolena po srážce s Jordi Albou.

V červnu 2021 byl nominován na závěrečný turnaj Euro 2021. V posledním zápase základní skupiny, proti Polsku, vstřelil v 90+2. +more minutě gól na konečných 3:2, pomohl tak klubu k postupu ze skupiny z prvního místa.

Reprezentační góly

: K zápasu odehranému 23. června 2021. Skóre a výsledky Švédska jsou vždy zapisovány jako první.

1. 23. +more ledna 2012Chalífův mezinárodní stadion, Dauhá, Katar2:05:0Přátelský zápas
2. 28. března 2017Estádio do Marítimo, Funchal, Portugalsko1:23:2
3. 2:2
4. 10. září 2018Friends Arena, Solna, Švédsko2:02:3Liga národů UEFA 2018/19
5. 23. března 20192:02:1Kvalifikace na Mistrovství Evropy 2020
6. 26. března 2019Ullevaal Stadion, Oslo, Norsko1:23:3
7. 7. června 2019Friends Arena, Solna, Švédsko2:03:0
8. 17. listopadu 2020Stade de France, Saint-Denis, Francie1:02:4Liga národů UEFA 2020/21
9. 25. března 2021Friends Arena, Solna, Švédsko1:01:0Kvalifikace na Mistrovství světa 2022
10. 23. června 2021Krestovskij stadion, Petrohrad, Rusko3:23:2Mistrovství Evropy 2020