Vlastimil Opálek

8
4
2

Vlastimil Opálek (7. února 1959 Trnava - 5. října 1995 tamtéž) byl slovenský fotbalový brankář. Zemřel na následky autonehody.

Jeho švagrem byl prvoligový fotbalista Jozef Dian.

Fotbalová kariéra

V lize hrál za Spartak Trnava. Debutoval ve středu 14. +more května 1980, kdy ve 30. kole ročníku 1979/80 za rozhodnutého stavu na hřišti Jednoty Trenčín vystřídal Keketiho (výhra 5:1). Poslední utkání absolvoval ve středu 9. května 1990 v rámci 30. kola ročníku 1989/90 na hřišti Nitry (prohra 1:9), celkem nastoupil ke 176 utkáním. V Poháru vítězů pohárů nastoupil ve 2 utkáních. Za reprezentaci do 17 let nastoupil ke 3 utkáním. Vítěz Československého poháru 1986.

V prvoligovém utkání, které se hrálo v neděli 16. listopadu 1986 v Trnavě, zahrával v 77. +more minutě pokutový kop, který však neproměnil. Domácí Spartak TAZ i tak porazil Spartu ČKD Praha (pozdějšího mistra) 1:0 brankou Mariána Breziny ze 48. minuty.

Odkazy

Literatura

JEŘÁBEK, Luboš: Český a československý fotbal: lexikon osobností a klubů 1906-2006, Praha, Grada 2007.

[url=http://www. trnavskyhlas. +moresk/c/6057-trener-brankarov-spartaka-dostal-k-tridsiatke-najkrajsi-darcek. htm]Tréner brankárov Spartaka dostal k tridsiatke najkrajší darček[/url] * [url=https://web. archive. org/web/20070523141859/http://www. trnava. com/index. php. option=com_content&task=view&id=287&Itemid=0]Vlastimil Opálek[/url] * [url=http://soccerdatabase. eu/player/229727/]Player History[/url].

Kategorie:Českoslovenští fotbalisté Kategorie:Slovenští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví brankáři Kategorie:Fotbalisté Spartaku Trnava Kategorie:Fotbalisté SV Schwechat Kategorie:Narození v roce 1959 Kategorie:Narození 7. +more února Kategorie:Narození v Trnavě Kategorie:Úmrtí v roce 1995 Kategorie:Úmrtí 5. října Kategorie:Úmrtí v Trnavě Kategorie:Oběti silničních dopravních nehod Kategorie:Muži.