Vodní pólo na mistrovství Evropy v plaveckých sportech 1981

8
4
2

Zápasy ve vodním pólu na mistrovství Evropy v plaveckých sportech za rok 1981 proběhly v Splitu, Jugoslávie ve dnech 5. až 12. září 1981.

Československá stopa

V nominaci bylo 11 hráčů a 2 nehrající náhradníci. Juraj Kula (*1959) z TJ Červená hviezda Košice, Juraj Solil (*1951) z TJ CHZWP Nováky, Roman Bačík (*1959) z TJ Červená hviezda Košice, Marián Dabrovský (*1955) z TJ Červená hviezda Košice, Ladislav Vidumanský st. +more (*1961) z TJ Červená hviezda Košice, Radomír Jaška (*1957) z TJ Červená hviezda Košice, Jozef Salonna (*1960) z TJ Červená hviezda Košice, Roman Poláčik (*1963) z TJ Kúpele Piešťany, Ján Bohát (*1954) z TJ Červená hviezda Košice, Vidor Borsig (*1963) z TJ Slávia UK Bratislava, Peter Čiliak (*1959) z TJ Červená hviezda Košice a náhradníci Pavol Sirotný (*1960) z TJ Slávia UK Bratislava, Ľubomír Žurek (*1959) z TJ Slávia UK Bratislava. Trenér Ladislav Bottlik.

*TCH - POL 10:10 (3:2, 4:2, 1:4, 2:2), Branky TCH: Roman Bačík, Ladislav Vidumanský st. . +more *TCH - BUL 6:6 (1:1, 1:2, 2:1, 2:2), Branky TCH: Radomír Jaška, Peter Čiliak. *TCH - GBR 6:5 (1:2, . ), Branky TCH: Roman Bačík 3, . *TCH - SUI 14:2 (1:0, 5:0, 2:1, 6:1), Branky TCH: Roman Bačík 5, Radomír Jaška 4, Ján Bohát 3, Jozef Salonna 1, Peter Čiliak 1 *TCH - FIN 16:0 (4:0, 6:0, 3:0, 3:0), Branky TCH: Roman Bačík 10, Peter Čiliak 2, Ján Bohát 1, Radomír Jaška 1, Roman Poláčik 1, Pavol Sirotný 1 *TCH - GRE 8:7 (1:2, 3:1, 1:2, 3:2), Branky TCH: Roman Bačík 4, Jozef Salonna 3, Radomír Jaška 1 *TCH - FRA 8:8 (1:1, 3:2, 2:3, 2:2), Branky TCH: Roman Bačík 4, Jozef Salonna 2, Marián Dabrovský 1, Radomír Jaška 1.

Československo startovalo ve druhé výkonnostní skupině B. Kvůli vysokému počtu přihlášených byla skupina rozdělena na dvě části. +more Úvodní zápas proti Polsku začal československý výběr dobře, v polovině zápasu vedl již 7:2, ale ve třetí třetině polevil v koncentraci a nechal soupeře srovnat na konečných 10:10. Ve druhém zápase s favorizovaným Bulharskem ještě minutu před koncem prohrávali o dva góly. Minutu před koncem snížil Roman Bačík na 5:6 a 2 sekundy před koncem Radomír Jaška v přesilovce vyrovnal na 6:6. Ve třetím zápase porazili Spojené království 6:5. Zápasy s outsidery Švýcarskem a Finskem československý výběr zvládl bez potíží. Do finálové skupiny B postupovalo Československo z druhého místa za Bulharskem. Úvodní zápas s Řeckem patřil k nejlepšímu výkonu československého týmu na turnaji. Po výhře 8:7 stačila Československu k celkové výhře ve skupině B remíza s Francií. Zápas s Francií skončil remízou 8:8 a celkovým vítězstvím ve skupině B mistrovství Evropy a celkově 9. místo. Nejlepším střelcem byl Roman Bačík s 31 brankami.

Kategorie:Mistrovství Evropy v plaveckých sportech 1981 1981 Kategorie:Vodní pólo v Jugoslávii Kategorie:Vodní pólo v Chorvatsku