Vuelta a Burgos 2022

8
4
2

Vuelta a Burgos 2022 je cyklistický závod, který se koná ve španělské provincii Burgos. Tato etapová soutěž je součástí UCI ProSeries a patří mezi nejvýznamnější závody v oblasti severního Španělska. V roce 2022 se jedná o 44. ročník závodu, který se koná od 2. do 6. srpna. Celková délka trasy činí přibližně 800 kilometrů a zahrnuje pět etap, z nichž dvě jsou horské. Vítězové jednotlivých etap získávají body do žebříčku UCI, který určuje nejlepší cyklisty v jednotlivých disciplínách. Vuelta a Burgos se stala oblíbenou přípravou na další velké etapové závody, jako je například Vuelta a España.

44. ročník etapového cyklistického závodu Vuelta a Burgos se konal mezi 2. a 6. srpnem 2022 ve španělské Provincii Burgos. Celkovým vítězem se stal Francouz Pavel Sivakov z týmu Ineos Grenadiers. Na druhém a třetím místě se umístili Portugalec João Almeida (UAE Team Emirates) a Kolumbijec Miguel Ángel López (Astana Qazaqstan Team). Závod byl součástí UCI ProSeries 2022 na úrovni 2.Pro.

Týmy

Závodu se zúčastnilo 12 z 18 UCI WorldTeamů a 5 UCI ProTeamů. Všechny týmy nastoupily na start se sedmi závodníky kromě týmů Bora-Hansgrohe a Team Jumbo-Visma s šesti jezdci, závod tak odstartovalo 117 jezdců. +more Do cíle na Lagunas de Neila dojelo 98 z nich.

UCI WorldTeamy

UCI ProTeamy

Trasa a etapy

EtapaDatumTrasaVzdálenostTypVítěz
12. srpnaBurgos (Katedrála Panny Marie) - Burgos (El Castillo)157 km+moresvg'>20pxZvlněná etapa

Průběžné pořadí

EtapaVítězCelkové pořadí 25pxBodovací soutěž +moresvg'>25pxVrchařská soutěž 25pxSoutěž mladých jezdců 25pxSoutěž týmů
1Santiago BuitragoSantiago BuitragoSantiago BuitragoDiego Pablo SevillaSantiago BuitragoIneos Grenadiers
2Timo RoosenSantiago BuitragoRuben GuerreiroXabier AzparrenSantiago BuitragoIneos Grenadiers
3Bastien TronchonPavel SivakovRuben GuerreiroVojtěch ŘepaSantiago BuitragoIneos Grenadiers
4Matevž GovekarPavel SivakovRuben GuerreiroVojtěch ŘepaSantiago BuitragoBora-Hansgrohe
5João AlmeidaPavel SivakovRuben GuerreiroMiguel Ángel LópezCarlos RodríguezBora-Hansgrohe
Konečné pořadíPavel SivakovRuben GuerreiroMiguel Ángel LópezCarlos RodríguezBora-Hansgrohe
* V 2. etapě nosil Ruben Guerreiro, jenž byl druhý v bodovací soutěži, zelený dres, protože vedoucí závodník této klasifikace Santiago Buitrago nosil fialový dres pro lídra celkového pořadí. * V etapách 2 a 3 nosil Ilan Van Wilder, jenž byl druhý v soutěži mladých jezdců, bílý dres, protože vedoucí závodník této klasifikace Santiago Buitrago nosil fialový dres pro lídra celkového pořadí.

Konečné pořadí

Legenda
20pxOznačuje lídra celkového pořadí+moresvg'>20pxOznačuje lídra vrchařské soutěže