Vuelta a España 2015

8
4
2

Vuelta a España 2015 byl 70. ročník španělského cyklistického závodu Vuelta a España. Konal se od 22. srpna do 13. září 2015 a celková délka trati činila 3 358,1 kilometrů. Závod se skládal ze 21 etap, z nichž 7 bylo považováno za vrchařské. Závod začal ve městě Marbella a končil ve městě Madrid. Celkovým vítězem se stal španělský cyklista Fabio Aru, který získal zelený trikot lídra závodu. Na druhém místě skončil Joaquim Rodríguez a na třetím místě Alejandro Valverde. Vítězem jednotlivých etap se stali cyklisté jako Peter Sagan, Nairo Quintana, Esteban Chaves a Joaquim Rodríguez. Průběh závodu byl velmi dramatický a nabídl mnoho emocionálních okamžiků. Vuelta a España 2015 představovala významnou událost pro světový cyklistický sport a přilákala mnoho fanoušků. Závod se stal důležitou součástí cyklistického kalendáře a přinesl nejenom sportovní vyvrcholení, ale také příležitost pro cyklisty ukázat svůj talent a odhodlání.

Vuelta a España 2015 byl 70. ročník závodu, jenž probíhal od 22. srpna do 13. září. Start závodu proběhl ve městě Puerto Banús a končil v Madridu. Jezdci museli absolvovat 3,374.4 km ve 21. etapách, z toho: 2 časovky (1 individuální, 1 týmová), 6 etap rovinatých, 7 kopcovitých a 6 horských.