WTA Finals 2015 – ženská čtyřhra

8
4
2

WTA Finals 2015 – ženská čtyřhra byl tenisový turnaj, který se konal od 25. října do 1. listopadu 2015 v Singapuru. Byl to 44. ročník závěrečné události sezóny pro nejlepší páry v ženské čtyřhře na okruhu WTA Tour. Turnaj se hrál na tvrdém povrchu v hale v Singapore Indoor Stadium. Ve čtyřhře zvítězila nejlepší dvojice sezóny, tvořená Češkami Danielou Hantuchovou a Lucií Hradeckou. V prvním kole porazily americké sestry Venus a Serenu Williamsovy, ve finále pak americko-australský pár Casey Dellacquaová a Jaroslava Švedovová. Pro obě členky vítězného dua se jednalo o premiérový triumf v této události.

Soutěže ženské čtyřhry na Turnaji mistryň 2015 v Singapuru se účastnilo osm nejlepších párů v klasifikaci žebříčku WTA Race. Nově se hrál systém po dvou skupinách. Obhájkyněmi titulu byly Cara Blacková ze Zimbabwe a Sania Mirzaová z Indie, jež však před sezónou ukončily spolupráci. Mirzaová na turnaji startovala, jakožto nejvýše nasazená, společně se švýcarskou tenistkou Martinou Hingisovou. Blacková se na turnaj nedokázala kvalifikovat.

Rozlosování deblové soutěže proběhlo v pátek 23. října ve 20 hodin místního času.

Vítězem se stal první světový pár složený ze Švýcarky Martiny Hingisové a Indky Sanie Mirzaové, které ve finále hladce porazily španělskou dvojici Garbiñe Muguruzaová a Carla Suárezová Navarrová po setech 6-0 a 6-3. Dominanci v sezóně potvrdily 22. +more vyhraným zápasem v řadě a devátou trofejí v probíhající sezóně, když nastoupily na šestnácti turnajích.

Mirzaová tak titul obhájila. Připsala si druhou trofej ze závěrečné události roku a celkově třicátou druhou ze čtyřhry okruhu WTA Tour. +more Hingisová na Turnaji mistryň triumfovala potřetí a získala jubilejní padésáté turnajové vítězství v deblu. To se před ní na okruhu podařilo patnácti tenistkám.

Nasazení párů

# ' Martina Hingisová / Sania Mirzaová (vítězky) # Bethanie Matteková-Sandsová / Lucie Šafářová (základní skupina, 370 bodů, 100 000 USD/pár) # Čan Chao-čching / Čan Jung-žan (semifinále, 530 bodů, 125 000 USD/pár) # Tímea Babosová / Kristina Mladenovicová (základní skupina, 370 bodů, 100 000 USD/pár) # Caroline Garciaová / Katarina Srebotniková (základní skupina, 370 bodů, 100 000 USD/pár) # Raquel Kopsová-Jonesová / Abigail Spearsová (základní skupina, 370 bodů, 100 000 USD/pár) # Andrea Hlaváčková / Lucie Hradecká (semifinále, 370 bodů, 100 000 USD/pár) # Garbiñe Muguruzaová / Carla Suárezová Navarrová (finále)