WTA Tour Championships 2013 – ženská čtyřhra

8
4
2

Soutěže ženské čtyřhry na Turnaji mistryň 2013 v Istanbulu se účastnily čtyři nejlepší páry tenistek v klasifikaci žebříčku WTA Race dvojic. Obhájcem titulu byl ruský pár Maria Kirilenková a Naděžda Petrovová. Kirilenková však na turnaji nestartovala a spoluhráčkou Petrovové se stala Slovinka Katarina Srebotniková, která byla její stabilní spoluhráčkou v probíhající sezóně.

Premiérovou účast na první ze dvou závěrečných událostí roku proměnil v zisk titulu druhý nasazený čínsko-tchajwanský pár Pcheng Šuaj a Sie Su-wej, když ve finále zdolal ruské turnajové čtyřky Jelenu Vesninovou hrající po boku Jekatěriny Makarovové ve dvou setech. Každá z vítězek si do žebříčku WTA připsala 1 500 bodů a dvojice si rozdělila částku 460 000 dolarů.

Su-wej Sieová si připsala pátý deblový triumf sezóny a celkově čtrnáctý kariérní, když posledních dvanáct finále v řadě neprohrála. Pro Šuaj Pchengovou výhra znamenala také pátý titul ze čtyřhry v roce 2013 a úhrnem dvanácté turnajové vítězství na okruhu WTA Tour v této soutěži. +more Obě tenistky vyhrály pátou společnou trofej sezóny.

Nasazení párů

# Sara Erraniová / Roberta Vinciová (semifinále, 690 bodů, 115 000 USD/pár) # 'Pcheng Šuaj / Sie Su-wej (vítězky, 1 500 bodů, 460 000 USD/pár) # Naděžda Petrovová / Katarina Srebotniková (semifinále, 690 bodů, 115 000 USD/pár) # Jelena Vesninová / Jekatěrina Makarovová (finále, 1 050 bodů, 230 000 USD/pár)