Western & Southern Open 2013 – mužská čtyřhra

8
4
2

Do soutěže mužské čtyřhry na tenisovém turnaji Western & Southern Open 2013 nastoupilo dvacet čtyři dvojic. Obhájcem titulu byl švédsko-rumunský pár Robert Lindstedt a Horia Tecău, jehož členové nestartovali společně.

Lindstedtovým spoluhráčem se stal kanadský tenista Daniel Nestor, s nímž prohrál ve druhém kole, když nestačili na mexicko-americký pár Santiago González a Scott Lipsky. Tecău do turnaje nastoupil po boku Bělorusa Maxe Mirného. +more Také oni po volném losu prohráli svůj první zápas, když je ve druhé fázi vyřadila třetí nasazená rakousko-brazilská dvojice Alexander Peya a Bruno Soares.

Soutěž čtyřhry vyhrál nejvýše nasazený pár složený z amerických světových jedniček Boba a Mika Bryanových, který ve finále porazil španělské turnajové dvojky Marcela Granollerse s Marcem Lópezem po rovnocenném zisku prvních dvou sad 6-4 a 4-6, až v rozhodujícím supertiebreaku poměrem míčů [10-4].

Každý z vítězů si do žebříčku ATP připsal 1 000 bodů a pár si rozdělil částku 361 600 dolarů.

Nasazení párů

Všechny nasazené páry měly volný los do druhého kola. # 'Bob Bryan / Mike Bryan (vítězové) # Marcel Granollers / Marc López (finále) # Alexander Peya / Bruno Soares (čtvrtfinále) # Leander Paes / Radek Štěpánek (čtvrtfinále) # Ajsám Kúreší / Jean-Julien Rojer (2. +more kolo) # Robert Lindstedt / Daniel Nestor (2. kolo) # Julien Benneteau / Nenad Zimonjić (2. kolo) # Rohan Bopanna / Édouard Roger-Vasselin (semifinále).