William Kvist Jørgensen (* 24. února 1985, Rønde, Dánsko) je dánský fotbalový záložník a reprezentant, který v současné době hraje v anglickém celku Wigan Athletic FC. V letech 2010 a 2011 získal v Dánsku ocenění Fotbalista roku.

Do Stuttgartu přestoupil za 3,2 milionu eur v roce 2011 z dánského celku FC Kodaň.

30. ledna 2014 odešel na půlroční hostování do anglického klubu Fulham FC s možností opce na trvalý přestup. +more Ta však nebyla využita a Kvist v létě 2014 přestoupil ze Stuttgartu do druholigového anglického týmu Wigan Athletic FC.

Kvist hrál za dánské reprezentační výběry od kategorie do 16 let.

A-mužstvo

V A-týmu Dánska zažil debut 22. srpna 2007 v Aarhusu v přátelském utkání s Irskem. +more Nebyla to vítězná premiéra, Dánsko podlehlo soupeři 0:4, Kvist nastoupil do druhého poločasu za stavu 0:2.

První gól za seniorskou reprezentaci vstřelil v kvalifikačním utkání na MS 2014 s Itálií na San Siru v Miláně 16. října 2012. +more Ve 45. minutě snižoval na 1:2, Dánsko prohrálo nakonec 1:3.

Účast Williama Kvista na vrcholových turnajích: * EURO 2012 v Polsku a Ukrajině - základní skupina B

EURO 2012

William hrál na Euru 2012, kde se Dánsko střetlo v základní skupině B („skupina smrti“ - nejtěžší základní skupina na turnaji) postupně s Nizozemskem (9. června, výhra 1:0, dostal žlutou kartu), Portugalskem (13. +more června, prohra 2:3) a Německem (17. června, prohra 1:2). Odehrál všechna tři utkání v základní sestavě, Dánsko získalo 3 body a umístilo se na třetí příčce, což na postup do čtvrtfinále nestačilo.

Reprezentační góly a zápasy

;Góly Williama Kvista v A-mužstvu Dánska

116. 10. +more 2012San Siro, Milán, ItálieItálie2:1 (45. )3:1kvalifikace na MS 2014
215. 11. 2013MCH Arena, Herning, DánskoNorsko1:0 (14. )2:1přátelský zápas