Wimbledon 1878

8
4
2

Wimbledon 1878 je článek na české Wikipedii, který se zabývá historií prvního ročníku tenisového turnaje Wimbledon. Turnaj se konal v roce 1878 a byl prvním oficiálním tenisovým turnajem na světě. Článek popisuje průběh turnaje, účastníky a vítěze jednotlivých kategorií. Vítězem mužské dvouhry se stal Spencer Gore a vítězkou ženské dvouhry byla Maud Watson. Článek dále obsahuje informace o pravidlech, které byly v té době platné, a o tom, jak se tenisový turnaj v průběhu let vyvíjel.

Wimbledon 1878 byl 2. ročník prvního tenisového turnaje, který se kdy konal. Probíhal od 15. do 20. července. Událost se konala na travnatých dvorcích v londýnském All England Lawn Tennis and Croquet Clubu. V tomto roce soutěžili pouze muži a jen ve dvouhře.

Turnaje se zúčastnilo 34 závodníků, z nichž nejlépe si vedl Angličan Frank Hadow.