Wimbledon 2009 – mužská čtyřhra

8
4
2

Finále mužské čtyřhry na Wimbledonu 2009 se odehrálo 4. a 5. července. Turnaj se konal na travnatých dvorcích areálu All England Lawn Tennis and Croquet Clubu v Londýně. Vítězem se stala druhá nasazená dvojice bratrů Bryanových, Bob a Mike Bryanových, kteří ve finále porazili kanadsko-švédský pár Daniel Nestor a Nenad Zimonjić. Pro Bryanovy to byl jejich třicátý druhý grandslamový titul ve čtyřhře a vůbec první na Wimbledonu. Pro Nestora s Zimonjićem to byla porážka ve finále na třetím grandslamu v řadě, před tím prohráli finále na Australian Open a French Open.

Ve finále mužské čtyřhry Wimbledonu 2009 nastoupili Bob Bryan a Mike Bryan proti Danielu Nestorovi a Nenadu Zimonjićovi. Nestor a Zimonjić vyhráli ve čtyřech setech a dokázali obhájit titul. Byl to jejich druhý společný triumf na wimbledonském šampionátu (po roce 2008) a také celkově druhý společný grandslamový titul.

Nasazení hráčů

V závorce je kolo, ve kterém hráči vypadli.

% | # Bob Bryan / Mike Bryan (finále) # 'Daniel Nestor / Nenad Zimonjić (Vítězové)' # Lukáš Dlouhý / Leander Paes (1. +more kolo) # Mahesh Bhupathi / Mark Knowles (čtvrtfinále) # Bruno Soares / Kevin Ullyett (čtvrtfinále) # Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski (1. kolo) # Max Mirnyj / Andy Ram (3. kolo) # Łukasz Kubot / Oliver Marach (čtvrtfinále)% | Wesley Moodie / Dick Norman (semifinále) Travis Parrott / Filip Polášek (2. kolo) Marcelo Melo / André Sá (2. kolo) Jeff Coetzee / Jordan Kerr (2. kolo) František Čermák / Michal Mertiňák (2. kolo) Rik de Voest / Ashley Fisher (1. kolo) Martin Damm / Robert Lindstedt (3. kolo) Stephen Huss / Ross Hutchins (1. kolo)