Wimbledon 2012 – ženská dvouhra

8
4
2

Serena Williamsová, vítězka turnaje v semifinále Obhájkyní titulu z loňského ročníku byla čtvrtá nasazená Petra Kvitová, která ve čtvrtfinále vypadla se čtyřnásobnou vítězkou Serenou Williamsovou 0-2 na sety.

65. tenistka světové klasifikace Kazaška Jaroslava Švedovová dosáhla jako první žena v otevřené éře tenisu na tzv. +more zlatý set, když v úvodní sadě třetího kola nedovolila italské turnajové desítce Saře Erraniové uhrát ani jeden míč a vyhrála jej poměrem 6-0. Utkání pak dovedla do vítězného konce poměrem 6-4 ve druhém setu a postoupila do osmifinále. Tento výkon se od roku 1968 podařil pouze Američanu Billu Scanlonu, který v úvodním kole na turnaji WCT Gold Coast Classic 1983 v Delray Beach porazil brazilského hráče Marcose Hocevaru 6-2 a 6-0.

Světová jednička a loňská finalistka Maria Šarapovová vypadla ve čtvrtém kole s 15. nasazenou Němkou Sabinou Lisickou po setech 4-6 a 3-6, tedy stejným výsledkem, jakým ji porazila v semifinále předchozího ročníku.

Vítězkou se stala šestá nasazená Američanka Serena Williamsová, když ve finále přehrála polskou turnajovou trojku Agnieszku Radwańskou. Pro Polku boj o titul představoval premiérovou účast v grandslamovém finále a podle vlastních slov ji postihl zánět horních cest dýchacích, kvůli kterému den před utkáním zrušila trénink i tiskovou konferenci.

Williamsová získala pátý wimbledonský titul ve dvouhře a celkově čtrnáctý grandslamový v této soutěži. V následné pondělní klasifikaci žebříčku WTA se posunula na 4. +more místo.