8
4
2

Mužská čtyřhra ve Wimbledonu 2022 probíhala v závěru června a první polovině července 2022. Do londýnského tenisového grandslamu hraného na trávě All England Clubu nastoupilo šedesát čtyři párů.

Ročník se zákazem účasti ruských a běloruských tenistů a bez přidělení žebříčkových bodů vyhrál čtrnáctý nasazený pár Australanů Matthew Ebden a Max Purcell. Jeho členové ve finále za 4 hodiny a 11 minut zdolali obhájce titulu a chorvatské turnajové dvojky Nikolu Mektiće s Matem Pavićem po pětisetovém boji 7-6, 6-7, 4-6, 6-4 a 7-6. +more Poměr míčů v závěrečném supertiebreaku činil 10-2. Vylepšili tak své grandslamové maximum z finále Australian Open 2022 a získali první grandslamovou trofej z mužské čtyřhry. Purcell si o titul navíc zahrál i na Australian Open 2020. Společně ovládli druhý turnaj po houstonském U. S. Men's Clay Court Champion's 2022. 34letý Ebden na okruhu ATP Tour vybojoval šestou deblovou trofej a pro 24letého Purcella to bylo druhé takové turnajové vítězství. Levoruký Pavić nemohl využít pravou ruku při bekhendech pro zlomeninu zápěstí, kterou si přivodil pádem v úvodním setu semifinále, v němž Chorvati odvrátili kolumbijským soupeřům mečbol. Finálovou prohrou skončila jejich 13zápasová neporazitelnosti, stejně jako 11 wimbledonských utkání bez porážky.

Ebden s Purcellem se v průběhu grandslamu několikrát ocitli na prahu vyřazení. Celkem odvrátili osm mečbolů, z toho tři v úvodním kole McLachlanovi a Göranssonovi a dalších pět v semifinále proti prvnímu světovému páru Ram a Salisbury. +more Dvakrát otočili průběh z nepříznivého stavu 0-2 na sety a z celkových šesti zápasů museli podstoupit pět pětisetových bitev.