Wimbledon 2022 – čtyřhra juniorek

8
4
2

Čtyřhra juniorek ve Wimbledonu 2022 probíhala v první polovině července 2022. Do deblové soutěže londýnského grandslamu hraného na trávě All England Clubu nastoupilo třicet dva párů. Obhájcem titulu byla bělorusko-ruská dvojice Kristina Dmitruková a Diana Šnajderová, jejíž členky do soutěže nezasáhly. Dmitruková již nebyla věkově způsobilá k účasti v juniorském tenise. Na obě tenistky se vztahoval zákaz účasti ruských a běloruských tenistů.

Ročník bez přidělení žebříčkových bodů vyhrál nenasazený pár složený z 16leté Nizozemky Rosy Marie Nijkampové a 18leté Keňanky Angelly Okutoyiové. Jeho členky ve finále zdolaly kanadské turnajové čtyřky Kaylu Crossovou a Victorii Mbokovou až v rozhodujícím supertiebreaku poměrem míčů 11-9. +more Obě získaly první grandslamovou trofej. Okutoyiová, která před turnajem nikdy nehrála na trávě, se stala prvním keňským vítězem jakékoli grandslamové soutěže.