Winston-Salem Open 2017

8
4
2

Winston-Salem Open 2017 byl tenisový turnaj, který se konal mezi 19. a 26. srpnem 2017 na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem v americkém městě Winston-Salem. Byl to 49. ročník turnaje a patřil do kategorie ATP World Tour 250 series. Celková dotace turnaje činila 691 455 dolarů. Vítězem dvouhry se stal španělský tenista Roberto Bautista Agut, který ve finále porazil švýcarského hráče Damira Džumhura. Vítězem čtyřhry se stal tchajwanský pár Lee Hsien-han a Yang Tsung-hua, který ve finále zdolal americko-brazilskou dvojici Nicholas Monroe a John-Patrick Smith. Turnaj znamenal přípravu hráčů na následující grandslamový turnaj US Open.

Winston-Salem Open 2017 byl profesionální tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se odehráváal na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem DecoTurf v areálu Wake Forest University. Představoval nástupnický turnaj po událostech na Long Islandu a mužské části Connecticut Open. Konal se mezi 20. až 26. srpnem 2017 v americkém Winston-Salemu, ležícím v Severní Karolíně, jako čtyřicátý devátý ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 748 960 dolarů patřil do kategorie ATP World Tour 250. Jedná se o poslední díl mužské poloviny letní US Open Series 2017, jakožto závěrečné přípravy před čtvrtým grandslamem sezóny US Open 2017.

Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal čtrnáctý tenista světa Roberto Bautista Agut ze Španělska. Jako poslední přímý účastník do hlavní singlové soutěže nastoupil 100. +more brazilský hráč žebříčku Thiago Monteiro.

Druhý singlový titul sezóny vybojoval Roberto Bautista Agut. Deblovou část vyhrála nizozemsko-rumunská dvojice Jean-Julien Rojer a Horia Tecău, jejíž členové získali patnáctou společnou trofej.

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Petros Chrysochos * Borna Ćorić * Taylor Fritz * Ernests Gulbis

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Alex Bolt * Rogério Dutra da Silva * Kyle Edmund * Márton Fucsovics

Následující hráč postoupil z kvalifikace jako tzv. šťastný poražený: * Jonathan Eysseric * Dominik Koepfer

; před zahájením turnaje * Kevin Anderson → nahradil jej Dominik Koepfer * Nikoloz Basilašvili → nahradil jej Thiago Monteiro * Thomaz Bellucci → nahradil jej Dmitrij Tursunov * Ryan Harrison → nahradil jej Thomas Fabbiano * Nicolas Mahut → nahradil jej Andreas Seppi * Sam Querrey → nahradil jej Andrej Rublev * Diego Schwartzman → nahradil jej Norbert Gombos * Dmitrij Tursunov → nahradil jej Jonathan Eysseric v průběhu turnaje * Michail Južnyj