World Championship Tennis Finals 1981

8
4
2

World Championship Tennis Finals 1981 byl tenisový turnaj žen konající se ve druhé polovině února 1981 v newyorském státě New York. Šlo o finálový turnaj dámského okruhu WTA Tour a zároveň se jednalo o zakončení sezóny 1980. Jednalo se o 10. ročník Finálový turnaj žen WTA Tour. Turnaj se hrál na dvorcích, které byly pokryté umělou trávou. Celkový rozpočet turnaje činil 350 000 USD. Turnaj byl profilován jako oficiální šampionát světového tenisu. Účastníci byli vybrání podle hodnocení žebříčku WTA s výjimkou dvou nejlepších hráček vybraných podle výběru pořadatelů. Turnaj byl rozdělen na dvě skupiny po čtyřech tenistkách, kde se každá s každou utkala jednou. Ze skupin postoupily prví dvě hráčky, které se následně utkaly ve finále o titul mistryně světa. Všechny zápasy se hrály na dvě vítězné sety. Vítězkou se stala Tracy Austinová. Ve finále porazila Martinu Navrátilovou ve dvou setech 6–3, 6–2. To pro Austionovou znamenalo její druhý titul na turnajích WCT Finále, první však vyhrála v roce 1979. Podrobnosti o výsledcích jednotlivých zápasů a další informace lze nalézt na oficiální stránce turnaje.

World Championship Tennis Finals 1981 byl jedenáctý ročník tenisového turnaje WCT Finals, pořádaný jako jedna z devíti událostí World Championship Tennis hraných počtvrté v rámci okruhu Grand Prix. Probíhal mezi 27. dubnem až 3. květnem na koberci dallaské haly Reunion Arena.

Na turnaj s rozpočtem 250 000 dolarů se kvalifikovalo osm tenistů. Argentinec Guillermo Vilas si zajistil účast po výhře na dubnovém River Oaks Tournament v Houstonu. +more Ovšem do soutěže z vlastního rozhodnutí nezasáhl. Obhájce titulu Jimmy Connors se odhlásil před začátkem pro gastroenteritidu a Yannick Noah nemohl startovat vzhledem k poranění ramena. Nahradili je tak američtí hráči Sandy Mayer a Sam Giammalva.

Potřetí za sebou prošel do finále Američan John McEnroe, jenž si druhým titulem zajistil prémii ve výši 100 000 dolarů. Ve finále přehrál Jihoafričana Johana Krieka ve třech setech. +more Získal tak šestý titul probíhající sezóny a celkově šedesátý druhý v kariéře.