Zhengzhou Open 2019 – ženská dvouhra

8
4
2

Ženská dvouhra Zhengzhou Open 2019 probíhala v první polovině září 2019. Do singlové soutěže čengčouského tenisového turnaje hraného na tvrdém povrchu nastoupilo dvacet osm hráček. Obhájkyní titulu byla čínská tenistka Čeng Saj-saj, kterou ve čtvrtfinále vyřadila Australanka Ajla Tomljanovićová. Jednalo se o premiérový ročník na okruhu WTA Tour. V předchozích letech byl turnaj součástí série WTA 125 a okruhu ITF.

Vítězkou se stala nejvýše nasazená Češka Karolína Plíšková, jež ve finále zdolala chorvatskou turnajovou sedmičku Petru Martićovou po dvousetovém průběhu 6-3 a 6-2. Finále bylo pro déšť odloženo o šest hodin. +more V probíhající sezóně si připsala čtvrté turnajové vítězství, když navázala na triumfy z Brisbane International, Rome Masters a Nature Valley International. Poprvé v kariéře tak získala čtyři trofeje v rámci kalendářního roku. Na okruhu WTA Tour vybojovala patnáctý singlový titul. V roli turnajové jedničky odehrála Plíšková deváté finále v kariéře, z nichž tři vyhrála. Na pozici světové dvojky po skončení ztrácela méně než sto bodů na vedoucí Bartyovou.