Fedcupový tým Estonska
Technology
12 hours ago
8
4
2
Author
Albert FloresFedcupový tým Estonska reprezentuje Estonsko v Billie Jean King Cupu od roku 1992 pod vedením národního tenisového svazu.
Historie
Před ziskem nezávislosti samostatného estonského státu v roce 1991 reprezentovaly estonské tenistky předchozí státní útvar Sovětský svaz.
V roce 2010 Estonsko poprvé postoupilo do Světové skupiny II, kde se udrželo i pro následující ročník. Barážový zápas o Světovou skupinu II s Běloruskem se zapsal do historie Fed Cupu, když skončil nejvýraznějším rozdílem, jaký kdy byl zaznamenán. +more Běloruské hráčky deklasovaly Estonky 5:0 na zápasy, přičemž estonské tenistky uhrály ve všech pěti utkáních pouze 13 gamů.
V roce 2012 hraje 1. skupinu zóny Evropy a Afriky.
Složení
k dubnu 2022 * Elena Malyginová * Maileen Nuudiová * Katriin Saarová * MAnet Koskelová
Important
Výsledky
2009
Rok | Úroveň | Datum | Místo konání | Soupeř | Výsledek | Stav |
---|---|---|---|---|---|---|
2009 | 1. skupina zóny Evropy a Afriky, zákl. +more skupina (blok D) | 4. února | Tallinn (EST) | 3-0 | výhra | |
2009 | 1. skupina zóny Evropy a Afriky, zákl. skupina (blok D) | 5. února | Tallinn (EST) | 2-1 | výhra | |
2009 | 1. skupina zóny Evropy a Afriky, baráž | 7. února | Tallinn (EST) | 2-0 | výhra | |
2009 | Světová skupina II, baráž | 25. - 26. dubna | Tallinn (EST) | 3-2 | výhra |
2010-2011
Rok | Úroveň | Datum | Místo konání | Soupeř | Výsledek | Stav |
---|---|---|---|---|---|---|
2010 | Světová skupina II | 6. - 7. +more února | Tallinn (EST) | 4-1 | výhra | |
2010 | baráž o Světovou skupinu | 24. - 25. dubna | Hasselt (BEL) | 2-3 | prohra | |
2011 | Světová skupina II | 5. - 6. února | Tallinn (EST) | 1-4 | prohra | |
2011 | Světová skupina II, baráž | 16. - 17. dubna | Minsk, BLR | 0-5 | prohra |
2020-2029
Rok | Soutěž | Datum | Místo | Povrch | Soupeř | Skóre | Výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2020 | zóna Evropy a Afriky, základní skupina | 5. února | Tallinn | tvrdý (h) | 1-2 | prohra | |
2020 | zóna Evropy a Afriky, základní skupina | 6. +more února | Tallinn | tvrdý (h) | 1-2 | prohra | |
2020 | zóna Evropy a Afriky, základní skupina | 7. února | Tallinn | tvrdý (h) | 2-1 | výhra | |
2020 | zóna Evropy a Afriky, zápas o postup | 8. února | Tallinn | tvrdý (h) | 1-2 | prohra | |
2022 | zóna Evropy a Afriky, základní skupina | 11. dubna | Antalya | antuka | 1-2 | prohra | |
2022 | zóna Evropy a Afriky, základní skupina | 13. dubna | Antalya | antuka | 1-2 | prohra | |
2022 | zóna Evropy a Afriky, základní skupina | 14. dubna | Antalya | antuka | 1-2 | prohra | |
2022 | zóna Evropy a Afriky, základní skupina | 15. dubna | Antalya | antuka | 0-3 | prohra | |
2022 | zóna Evropy a Afriky, zápas o sestup | 16. dubna | Antalya | antuka | 1-2 | prohra |